Müdür Oğuz; “Sağlıklı ve başarılı bir yıl olmasını diliyorum”

‘İlköğretim Haftası’ dolayısıyla kutlama mesajı yayımlayan İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, “tüm eğitim çalışanlarına hayırlı olması temennisiyle sağlıklı ve başarılı bir eğitim-öğretim yılı olmasını diliyorum” dedi.

Müdür Oğuz; “Sağlıklı ve başarılı bir yıl olmasını diliyorum”

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, ‘İlköğretim Haftası’ dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı. Mesajında Müdür Oğuz, “Uzun bir tatilden sonra; Denizli’deki bin 120 okul ve kurumumuz, 10 bin 288 Derslik, 189 bin 541 öğrencimiz ve 14 bin 458 öğretmenimiz ile 2019-2020 yılı Eğitim-Öğretim yılına başlıyoruz. Öncelikle; yeni eğitim ve öğretim yılının sevgili öğrencilerimize, velilerimize, öğretmenlerimize, eğitim yöneticilerimize ve tüm eğitim çalışanlarına hayırlı olması temennisiyle sağlıklı ve başarılı bir eğitim-öğretim yılı olmasını diliyorum. Yarınlarımızın teminatı olan evlatlarımızı; milli ve manevi değerlere bağlı, vatanını ve milletini seven, vatanına ve milletine hizmet etmek için birbirleriyle yarışan, iyi bir insan, iyi bir vatandaş ve sorumlu bireyler olarak yetiştirmek hepimizin en büyük vazifesidir. Sevgili öğrencilerimizin hak ettikleri güzel ortamlarda eğitim görmeleri; eğitim çalışanlarımızın en verimli ortamlarda çalışmaları bizim önceliğimizdir” dedi.

“ÖZENLİ VE SİSTEMLİ ÇALIŞMAYI KENDİNİZE İLKE EDİNİNİZ”

Mesajında öğrencilere seslenen Müdür Oğuz, “2019-2020 eğitim-öğretim yılında da yeteneklerinize ve isteklerinize göre yeni yeni başarılar tatmanızı arzularken; derslerinizde, sportif, sanatsal ve kültürel etkinliklerinizde sorumluluk sahibi olarak özenli ve sistemli çalışmayı kendinize ilke edininiz. Öğretmenleriniz ve arkadaşlarınızla sevgi, saygı temeline dayalı, hedefini belirlemiş, gayretli öğrenciler olarak başarılı bir öğretim yılı geçireceğinize inanıyor, sizlere kucak dolusu sevgilerimi sunuyorum” diye konuştu.

“ÇOCUKLARIMIZIN YETİŞMESİNDE VELİLERİN KATKISI ÇOK BÜYÜK”

Mesajında velilere de seslenen Müdür Oğuz, şunları aktardı: “Çocuklarımızın yetişmesinde sizlerin katkısı çok büyüktür. Olumlu ve yönlendirici desteğinizle ve çocuklarınıza yapacağınız rehberlikle onların özgüvenlerinin artmasına katkı sağlayacaksınız. En önemli varlığımız olan çocuklarımızı sadece ders başarılarıyla değil, onları kendi dünyalarında yaşayan ve gelişen bireyler olarak değerlendirmelisiniz. Bunları yaparken okul-aile işbirliği esasına dayalı olarak öğretmen ve okul yönetimi ile sürekli iletişim kuracağınıza inanıyorum.”

“ÇOCUKLARIMIZ VE YARINLARIMIZ DEĞERLİDİR”

Son olarak öğretmenlere seslenen Oğuz; “Çocuklarımız ve yarınlarımız değerlidir. Onları eleştirel ve geliştirici düşünen, iletişim becerileri gelişmiş, araştıran, sorgulayan, problem çözebilen, bilgi teknolojilerini kullanabilen, girişimci bireyler olarak yetiştirmek sizlerin asli görevidir. Çocuklarımızı okullarımızda ve sınıflarımızda sizlere emanet etmekten gurur duyuyor, bu eğitim-öğretim yılının hep birlikte yeni mutluluk ve başarılara tanıklık edebileceğimiz güzel bir yıl olmasını diliyorum” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER