MÜDÜR OĞUZ'DAN ŞAMPİYONA ÖDÜL

MÜDÜR OĞUZ'DAN ŞAMPİYONA ÖDÜL

Milli Eğitim Bakanlığı’nca Türkiye genelindeki yatılı bölge okullarında (YBO) öğrenimini sürdüren öğrencilere yönelik yapılan “YBO’da Yaşam” konulu resim yarışmasının birincisi; Buldan Ahmet Tuncay Yatılı Bölge Ortaokulu öğrencisi Selda Yeleser oldu.

Milli Eğitim Bakanlığı’nca Türkiye genelindeki yatılı bölge okullarında (YBO) öğrenimini sürdüren öğrencilere yönelik “YBO’da Yaşam” konulu resim yarışması düzenledi. Yarışmaya katılan Buldan Ahmet Tuncay Yatılı Bölge Ortaokulu öğrencisi Selda Yeleser, Türkiye birincisi oldu ve ailesi ile birlikte 21-22 Nisan 2018 tarihinde İstanbul gezisi kazandı. İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz yarışmaya katılan yüzlerce resmin arasından jüri tarafından birincilikle ödüllendirilen Yeleser’i makamında kabul etti. Müdürlük Makamı’nda gerçekleştirilen ödül töreninde; İl Milli Eğitim Şube Müdürü Fikret Sarısoy, Buldan Ahmet Tuncay Yatılı Bölge Ortaokulu Müdürü Ali İhsan Kocaerkek, yarışma birincisi Selda Yeleser ve öğrenci Sıdıka Özen hazır bulundu.

“BAŞARILARININ DEVAMINI DİLİYORUM”
İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz yaptığı konuşmada “Bakanlığımızca ‘YBO’da Yaşam’ ana başlığından hareketle öğrencilerin öğrenim gördükleri yatılı bölge ortaokulundaki anılarını, arkadaşlıklarını, okulları ile ilgili duygu ve düşüncelerini, okuluyla kurduğu bağını ve gözlemlerini yansıtan resim yarışmasında öğrencimiz büyük bir başarı imza atarak birinci oldu. Yarışmaya Türkiye genelinden tüm yatılı bölge okullarında öğrenim gören 5., 6., 7 ve 8. sınıf öğrencileri katıldı. Öğrencimiz Selda Yeleser ödül olarak ailesi ile birlikte 21-22 Nisan 2018 tarihinde İstanbul gezisi kazandı. Öğrencimizin yetişmesinde emeği geçen öğretmenlerimize, okul müdürümüze ve ailesine teşekkür ediyorum. Öğrencimize de başarılarının devamını diliyorum” dedi. İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz konuşmasının ardından Türkiye Birincisi Selda Yeleser’e ileride daha büyük eserlere imza atması dileğiyle resim yapma malzemelerinden oluşun hediyeler verdi. 

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER