Müdür Oğuz’dan “Zorlu Ailesi’ne Vefa” gecesi

Denizli Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü, yapmış oldukları bağışlarla Denizli eğitimine 3 okul kazandıran Zorlu ailesine Merkezefendi Belediyesi Bereketler Toplantı ve Sergi Salonu’nda vefa gecesi düzenlendi.

Müdür Oğuz’dan “Zorlu Ailesi’ne Vefa” gecesi

Denizli Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü, yapmış oldukları bağışlarla Merkezefendi Hakkı Dereköylü Güzel Sanatlar Lisesi, Babadağ Hacı Mehmet Zorlu Çok Programlı Lise ve Babadağ Ahmet Nazif Zorlu Fen Lisesi’ni Denizli eğitimine kazandıran Zorlu ailesi adına Merkezefendi Belediyesi Bereketler Toplantı ve Sergi Salonu’nda vefa gecesi düzenlendi. Geceye; Zorlu ailesini temsilen Said Katrancı, Vali Yardımcısı Hakkı Ünal, Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Merkezefendi Kaymakamı Dr. Adem Uslu, Babadağ Kaymakamı Hatice Cemre İncesu, İl Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Metin Düz, okul müdürleri, öğretmenler ve davetliler katıldı. Zorlu ailesine hitaben hazırlanan sinevizyon gösterisi ile başlayan gecede, Hakkı Dereköylü Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri, müzik dinletisi yaparken; aynı okuldan mezun ve akademik kariyer yapan öğrenci Sema Bozan duygu ve düşüncelerini iletti.

“ZORLU İLİMİZE NİTELİKLİ OKULLAR KAZANDIRDI”

Açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz “Bizler eğitimciyiz. Eğitimci bir hamuru alıp ona şekil verendir. Bugün geleceğimize şekil vermemizde büyük katkıları olan başta hayırseverimiz Ahmet Nazif Zorlu Beyin şahsında tüm hayırseverlerimize içtenlikle teşekkür ediyorum. Sayın Ahmet Nazif Zorlu ilimize çok güzel ve nitelikli okullar kazandırdı. Kendisinden Allah razı olsun diyorum. Yakınlarından vefat edenlere Allah’tan rahmet, hayatta olanlara da uzun ömürler versin. Geleceğimize hayırseverlerimizin katkıları ile yön veriyoruz. İlimizde eğitim aşığı yüzlerce hayırseverimiz var. Hayırseverlerimizin yaptırdığı okullar, ilimize sadece nicelik olarak bir değer katmış olmuyor. Eğitimciler olarak geleceğimizi ön planda tuttuğumuz sürece 2023’e hazır bireyler yetiştiririz. Hayırseverimiz Sayın Ahmet Nazif Zorlu Bey hava muhalefetinden dolayı aramızda bulunamadılar. Denizli eğitimine kazandırdığı ölümsüz eserler için kendilerine bir kez daha teşekkürlerimi sunuyorum” dedi. Müdür Mahmut Oğuz’un konuşmasının ardından Zorlu ailesine eğitime yaptıkları katkılarından dolayı plaket ve çiçek takdim edildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER