Müdür Yıldız; “Denizli'ye hazırlıklı geldim”

Resmi Gazete'de Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla yayımlanan kararname ile Denizli İl Emniyet Müdürlüğü’ne atanan Kenan Yıldız, kentteki basın çalışanlarıyla bir araya geldi. Müdürlük bünyesinde yapılan atamalar hakkında konuşan Müdür Yıldız, “Suçu en aza indirmek için çalışacağız. Denizli'ye hazırlıklı geldim, kimin ne kadar çalıştığını anlamak için zorlanmaya gerek yok” dedi.

Resmi Gazete'de Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla yayımlanan kararname ile Ağrı İl Emniyet Müdürü iken Denizli İl Emniyet Müdürlüğü’ne atanan Kenan Yıldız, kentteki basın çalışanlarıyla bir araya geldi. Polis Evi’nde gerçekleştirilen basın toplantısına; birim müdürleri ile ilçe emniyet müdürleri de katıldı. Toplantıda konuşan ve basın mensuplarının da bir kamu görevi yürüttüğünün altını çizen Denizli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Osman Nuri Boyacı, Denizli’nin huzur kenti olması anlamında yürütülecek çalışmaların duyurulmasında basın mensupları olarak gereken desteği vermeye hazır olduklarını belirtti. Göreve geldikten sonra kurum içerisinde yapılan yer değişiklikleri konusuna değinen Yıldız, atama kararlarının ‘Valilik Oluru’ ile yapıldığını hatırlattı. Müdür Yıldız; “Suçu en aza indirmek için çalışacağız. Denizli'ye hazırlıklı geldim, kimin ne kadar çalıştığını anlamak için zorlanmaya gerek yok. Bu verileri aldım, kendime göre çalışabileceğim bir kadro belirledim. Dışarıdan bir memur getirmedim, yerleri değişen arkadaşların hepsi zaten burada görevliydi. Herkesin bir polisiye tavrı ve yönetim anlayışı var. Ben de buna göre arkadaşların yerlerini değiştirdim. Çalışmaya başladık ve verimini de almaya başladık. İşimi iyi yapmaya çalışıyorum, iş konusunda çok katıyım hiç tavizim yok” dedi.

“POLİS, DEVLETİN KAMU DÜZENİNİ SAĞLAMAKLA GÖREVLİ SİLAHLI KOLLUK GÜCÜDÜR”

Kent ve vatandaş için olması gereken polis profili konusuna değinen Müdür Yıldız, “Polis kimsenin diline, dinine, ırkına, soyuna, mezhebine bakmaz. Devletin kamu düzenini sağlamakla görevli silahlı kolluk gücüdür. Devletin verdiği yetkiyi sonuna kadar en iyi şekilde kullanmak zorundadır. Tekraren söylüyorum, bu yetkiyi kullanırken de kimsenin diline, dinine, ırkına, soyuna, eteğine, türbanına, başörtüsüne falan bakmaz, bakmayacak. Sadece devletin kanunlarının kurallarının çizgisinin aşıldığı zamana kadar. Yani herkese eşit mesafede olacak, hiçbir kimseye yaptığı muamele dolayısıyla kimseye ‘ben Ağrılıyım, Trabzonluyum bana o yüzden böyle bir muamele’ yapıldı. İzlemini hissetmeyecek şekilde davranış şekli ortaya koyacak memurlar yetiştirmemiz lazım. Onu yapmaya çalıştım, başarabildiysem ne mutlu. Değilse inşallah bizden sonra gelenler başarmaya çalışır. Biz bu çizgiyi böyle koymazsak devletin vatandaşla birebir direk karşı karşıya geldiği bir teşkilat mensupları olarak devleti de lekeleriz, ben buna inanıyorum” diye konuştu.

“KİMSEYİ BU ÇİZGİNİN DIŞINA ÇIKTIĞI İÇİN KORUMAYACAĞIZ”

Müdür Yıldız, şunları aktardı: “Sokakta yaptığımız her bir doğru her bir yanlış devlete, devletimizi idare edenlere yorulur. ‘Demek ki böyle istiyorlar ki bunlar böyle yetişmiş böyle yetiştirilmiş bunu yapıyorlar’ derler. O yüzden bizi idare edenleri de zan ve töhmet altında bırakmamak adına böyle bir anlayışın yerleşmesini gerektiğine inandığım için ona gayret ettim. Burada da aynı şekilde görev yaparken arkadaşlara söylediğim odur. Art niyetli olmayacaklar mı? Evet… Art niyetliler de olacak. Ama bizim çizgimizin bu olduğunu bilin. Biz herkese eşit mesafede durup, devletin kanununa kuralına uyan her bir vatandaşımızın başımızın üzerinde olduğu şekliyle bir anlayış, yürütmeye çalışacağız. Bunun dışına çıkmaya çalışanlarla ilgili de elimizden geldiği kadar adli, idari her şeyi sonuna kadar yapacağımızı, hem teşkilat biliyor. Artık anladılar. 15 günde ben onu anlatabildiğimi düşünüyorum. Yani kurumsal taassup dolayısıyla kimseyi bu çizginin dışına çıktığı için korumayacağız.” (İHA), (AA)

Güncelleme Tarihi: 18 Ekim 2019, 17:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER