Müftüler ailesinin acı günü

Milli Mücadele hareketini Denizli’den başlatan Müftü Ahmet Hulusi Efendi’nin torunlarında olan Av. Vural Müftüler, geçirdiği rahatsızlık sonucunda 81 yaşında hayata veda etti.

Müftüler ailesinin acı günü

Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanlığı yapan merhum Haluk Müftüler’in abisi olan merhum Müftüler, Müftü Ahmet Hulusi Efendi Külliyesi Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından Asri Mezarlık’ta toprağa verildi.

Milli Mücadele hareketini Denizli’den başlatan Müftü Ahmet Hulusi Efendi’nin torunlarından olan Av. Vural Müftüler, geçirdiği rahatsızlık nedeniyle hayata veda etti. 2013 yılında vefat eden Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanlığı yapan merhum Milletvekili Haluk Müftüler’in abisi olan merhum Müftüler için dedesinin ismini taşıyan Pamukkale Üniversitesi Yerleşkesinde bulunan Müftü Ahmet Hulusi Efendi Külliyesi Camii’nde tören düzenlendi. Öğle namazına müteakip düzenlenen törene; CHP Denizli Milletvekili Teoman Sancar, Müftüler ailesinin yakınları ve sevenleri katıldı. Merhum Müftüler, burada kılınan cenaze namazının ardından Asri Mezarlık’ta toprağa verildi. 12 Eylül öncesinde Adalet Partisi’nde, sonrasında ise Doğru Yol Partisi’nde uzun yıllar aktif siyasetin içinde bulunen Müftüler, bir dönem de İl Genel Meclisi üyeliği yapmıştı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211