MÜFTÜLER'İ DUYGULANDIRAN ANITKABİR ZİYARETİ

MÜFTÜLER'İ DUYGULANDIRAN ANITKABİR ZİYARETİ

Denizli Ticaret Odası (DTO)  tarafından Ankara’ya gezi düzenlenen gezide yer alan İşadamı Faik Müftüler, gezi kapsamında Anıtkabir ziyaretinde dedelerinin fotoğraflarını gördü ve çok duygulandı.

Denizli Ticaret Odası (DTO) Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri, DTO Başkanı Uğur Erdoğan başkanlığında Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’yi Ankara’da ziyaret etmişti. Kurul ve üyeler ziyaretin ardından Anıtkabir’e gitmiş ve heyet mozoleye çelenk bırakmıştı. O ziyarette yer alan Müftüler Kağıtçılık Sahibi Denizli Ticaret Odası (DTO) Meclis Üyesi Faik Müftüler heyetle birlikte müzeleri gezdi. Müzede ayrılan kısımda dedelerinin fotoğraflarını gördü. Müftüler duygu dolu anlar yaşadı.

“BAKANIMIZ HER ZAMAN DENİZLİLİ HEMŞERİLERİNİN YANINDA”
DRT Denizli ve Denizli Gazetesi’ne geziye dair detaylar aktaran İşadamı Müftüler; “Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan önderliğinde Ankara’ya bir gezi tertip edildi. Bununla ilgili Ticaret Odası Meclisi’nde ki toplantıda bir görüşme yapmıştık. Başkanımız Uğur Erdoğan ve Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ile görüştük. Denizli’de bir toplantı organize edecektik. Fakat kendilerinin programı yoğun olduğu için bizi Ankara’ya davet etti.  Bizde Denizli Ticaret Odası meclis üyeleri ve yönetim kurulu üyeleri olarak Ankara’ya Bakanımızın yanına toplantı yapmaya gittik. Gayet güzel geçti. Denizli ile ilgili bazı sorunları ilettik. Sağ olsun Bakanımız o yoğun programı arasında bize zaman ayırdı. Her zaman ki gibi Denizlili hemşerilerinin yanında olduğunu gösterdi. Gerekli temasları yapacağını söyledi” dedi.

“GURUR VE ONUR DUYDUM”
Görüşmenin ardından Anıtkabir’i ziyaret ettiklerini ve orada duygu dolu anlar yaşadığını belirten İşadamı Müftüler; “Ticaret Odası heyeti olarak mozoleye toplu bir şekilde çelenk koyduk. Daha sonra genel bir Anıtkabir ziyareti yaptık. Ziyaret sırasında müzeyi de gezdirdiler. Orada kısım kısım ayrılmış yerler vardı. Kuvayı Milliye kısmına geldiğimizde rahmetli babam Haluk Müftülerin dedesi eski Denizli Müftüsü Müftü Ahmet Hulusi Efendi’nin fotoğraflarını gördük. Mebuslar kısmında ise annemin dedesi olan ilk İzmit Mebusu Hafız Abdullah Efendi’nin fotoğraflarını gördük. Bunlardan her zaman gurur duyuyoruz. Çok duygulandım. Bunlar bize birer miras. Toplum olarak ecdadımızın bıraktıklarına sahip çıkmalıyız. Vatanımızı hiç kimseye böldürmeden yaşamalıyız. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi ‘Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır’” diye konuştu. 

PINAR ÇANKAYA- MEHMET ÜNLER

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER