Muğla Büyükşehir çiftçinin yanında

Muğla Büyükşehir Belediyesi, tarıma ve çiftçiye destek sağlamak amacıyla yürüttüğü çalışmalar kapsamında 2020 yılında tarımsal sulama kanallarında 672 bin 940 metre temizlik, 78 bin 201 metre tamirat çalışması yaptı.

Muğla Büyükşehir çiftçinin yanında

Kent genelinde tarımsal üretime destek sağlama amacıyla çok çeşitli projeler hayata geçiren Muğla Büyükşehir Belediyesi, sunduğu destek paketleri ve teşvik programları dışında sulama kanallarının temizleme ve tamiratını da üstleniyor. Bu kapsamda 2020 yılında il genelinde yürütülen çalışmalar doğrultusunda sulama kanallarında 672 bin 940 metre temizlik, 78 bin 201 metre de tamirat çalışması yapıldı.

Dalaman Sulama Kanalları’nda yoğun çalışma

Türkiye’de narenciye üretiminin önemli merkezlerinden olan Muğla’nın özellikle üretimin en fazla olduğu ilçelerden biri olan Dalaman’da sulama kanallarında yoğun çalışma yapan Büyükşehir ekipleri; Çöğmen, Elcik, Taşbaşı, Karaağaç ve Kızılkaya Mahalleleri’nde bakım onarım ve yeni imalat çalışmaları da yapıldı. 2014 yılından bu yana toplam 9 mahallede bin 800 metre tamirat 6 bin metre kanal temizliği yapıldı. Özellikle Elcik Mahallesi’nde bulunan sulama kanalının tahrip olan kısımları yenilenerek su kaçakları önlendi. Ayrıca Karaağaç Mahallesi’nde 5 bin metre temizlik ve bakım onarım çalışmaları tamamlandı.

Güncelleme Tarihi: 27 Aralık 2020, 10:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER