Muğla Büyükşehir’den zamanında müdahale

Muğla Büyükşehir Belediyesi ekipleri il genelinde yoğun yağış sonucu yaşanan 53 olaya anında müdahale ederek, vatandaşların mağdur olmalarına engel oldu. Öte yandan kent genelinde en fazla yağış 117.7 kg ile Fethiye’de yaşandı.

Muğla Büyükşehir’den zamanında müdahale

Muğla Büyükşehir Belediyesi Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün uyarısını yaptığı yoğun yağış ve su baskınlarına karşı aldığı önlemler doğrultusunda il genelinde meydana gelen su baskınlarına anında müdahale etti. Son 24 saat içerisinde en fazla yağış Muğla’nın Fethiye İlçesi’nde yaşandı. Kent genelinde 24 saatte etkili olan şiddetli yağış, can ve mal kaybına neden olmadı. Fethiye İlçesi’ne son 24 saatte 117.7, Köyceğiz İlçesi’ne, 114.0, Ortaca İlçesi’ne 54.6, Menteşe İlçesi’ne 53.5, Ula İlçesi’ne 32.8, Dalaman İlçesi’ne 32.5 kg yağış düştü.

Büyükşehir 63 olaya müdahale etti

Muğla Büyükşehir Belediyesi ekipleri, il genelinde toplam 48 su baskınına (Milas 16, Bodrum 8, Ortaca 12, Dalaman 9, Köyceğiz 2, Yatağan 1) müdahale edildi. Köyceğiz İlçesi’nde Akköprü yolu ve Ekincik Mahallesi’nde yaşanan heyelan sonucu kapanan yol, temizlendi. Seydikemer İlçesi Eren Dağı yolu ve Menteşe İlçesi Dağpınar yolu, kar küreme araçları ile temizlenerek yol trafiğe açıldı. Büyükşehir ekipleri, meydana 63 olaya 61 personel ve 33 araç ile müdahale etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER