MUHALEFETE RAĞMEN SUYA ZAM GELMEYECEK

MUHALEFETE RAĞMEN SUYA ZAM GELMEYECEK

Denizli Büyükşehir Belediye Meclisi Kasım Ayı Olağan Toplantısı’nda suya zam içermeyen ücret tarifesi oylamaya sunuldu. Oylamada;  18 ‘hayır’a karşın 47 ‘evet’ oyu ile 2018 yılında su fiyatlarında artış yapılmama kararı alındı. “2018 yılında içme suyuna zam yapılmayacak” kararına CHP’yi üyelerin “hayır oyu verdiği” gözlendi. Ve, CHP Meclis Grubu bu kararları ile adeta suya zam isteyen taraf konumuna düştü.

CHP MECLİS GRUBU BU KEZ DE SUYA ZAM İSTEYEN TARAF OLDU
Denizli Büyükşehir Belediye Meclisi Kasım Ayı Olağan Toplantısı ve Denizli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DESKİ) Genel Müdürlüğü Kasım Ayı Genel Kurul Toplantısı yapıldı. Toplantılarda, Denizli Büyükşehir Belediyesi ve Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ'nin 2018 yılı performans programları, 2018 yılı ücret ve tarifeleri ile 2018 yılı bütçeleri görüşüldü. Toplantıda; içme suyuna zam içermeyen ücret tarifesi oylamaya sunuldu. Oylamada; 18 üye ‘hayır’, 47 üye ise ‘evet’ oyu verdi. “2018 yılında içme suyuna zam yapılmayacak” kararına CHP’yi üyelerin “hayır oyu vermesi” dikkat çekti. Ve, CHP Meclis Grubu bu kararları ile adeta suya zam isteyen taraf konumuna düştü.

Yapılan oylama ile 2018 yılında su fiyatlarında artış yapılmama kararı alındı. Meclis üyelerinin yatırımlar ve hizmetler konusunda görüş ve önerilerini dile getirdiği toplantıda, Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin bütçesi 1 milyar 132 milyon 107 bin TL, Büyükşehir DESKİ’nin bütçesi ise 405 milyon TL olarak belirlendi. Denizli Büyükşehir Belediyesi ve DESKİ bütçesinin toplam 1 milyar 537 milyon 107 bin TL ile yeni bir rekora imza attığı kaydedildi.

“DENİZLİ'YE DAHA GÜZEL HİZMETLERİ HEP BİRLİKTE KAZANDIRALIM”
2018 yılı bütçesinin yatırım bütçesi olduğunu kaydeden Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, "Sermaye giderlerine bakıldığında bütçenin yüzde 57'si yatırımlara ayrılıyor. Bu da bir kurum için oldukça önemli bir orandır. Bunu gerçekleştirmek bize nasip olsun inşallah. Denizli'ye daha güzel hizmetleri hep birlikte kazandıralım. Vatandaşlarımızın rahat ve huzuru için gece gündüz çalışmalarımıza devam ediyoruz. Biz bu makamda bir gün fazla kalalım diye değil kaldığımız sürede bir fazla ne icraat yapabiliriz anlayışına sahibiz. Denizlimizin geleceği için elimizi taşın altına koyduk. Önemli olan eser bırakmaktır. Bunun gayreti içinde olmaya devam edeceğiz. Bundan kimsenin şüphesi olmasın" dedi.

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER