MUHAMMED TUĞRUL'UN ÖRNEK BAŞARISI

MUHAMMED TUĞRUL'UN ÖRNEK BAŞARISI

Denizli'de yaşayan ve Fransa'nın başkenti Paris'te düzenlenen Down Sendromlular Avrupa Yüzme Şampiyonası'nda 200 metre kelebekte Avrupa rekoru kıran 21 yaşındaki Muhammed Tuğrul Şahin, elde ettiği başarıyla kendisi gibi down sendromlu olan pek çok kişiye örnek oldu.
Ailesinin doğduktan hemen sonra down sendromlu olduğunu öğrendiği ve 3 yaşındayken ABD'li bir doktorun tavsiyesiyle rehabilitasyon amaçlı havuza götürmeye başladığı Muhammed Tuğrul Şahin, yüzmede başarıdan başarıya koşuyor. Tedavisi için uğraşan ailesinin 1997 yılında Afyonkarahisar'da geçirdiği trafik kazasında babası Mustafa Şahin ve ablası Merve Şahin'i kaybeden Muhammed Tuğrul Şahin, annesi Hatice Şahin'in de desteğiyle yüzmede önemli başarılara imza attı. 2013 yılında Portekiz'de, 2016 yılında İtalya'da yapılan Down Sendromlular Avrupa Yüzme Şampiyonası'nda çeşitli dallarda altın, gümüş ve bronz madalya kazanan Şahin, Paris'te madalyalarını Avrupa rekoruyla taçlandırdı.
AVRUPA REKORU KIRDI
Fransa'nın başkenti Paris'te 28 Ekim- 4 Kasım arası yapılan DSISO Avrupa Açık Yüzme Şampiyonası'na Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu Down Sendrom Yüzme Milli Takımı'nın sporcusu olarak katılan Şahin, 200 metre kelebekte 4 dakika 41 saniye 11 saliselik derecesiyle Avrupa rekoru kırdı. (DHA)

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner206

banner205