Muhammet Dede’den Kıran Harekatı askerlerine Çivril Elması desteği

Denizli’nin Çivril İlçesi’nde yaşayan 70 yaşındaki Muhammet Yılmaz, geçtiğimiz Ekim Ayı’nda Türk silahlı Kuvvetleri’nce başlatılan ‘Barış Pınarı Harekatı’na katılan Mehmetçiklere Çivril elması hediye etmişti.

Muhammet Dede’den Kıran Harekatı askerlerine Çivril Elması desteği

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından da onore edilen Yılmaz, bu sefer yaklaşık 3 bin 800 kilometre yol kat ederek, Hakkari’ye gitti ve Kıran Harekatı’na katılan Mehmetçiklere Çivril elması götürdü.

Geçtiğimiz Ekim Ayı’nda Türk Silahlı Kuvvetleri’nce Suriye’nin kuzeyine yönelik ‘‘Barış Pınarı Harekatı’ başlatılmıştı. Harekata katılan Mehmetçiklere en güzel ve özel destek Denizli’nin Çivril İlçesi’nde yaşayan 70 yaşındaki Muhammet Yılmaz’dan gelmişti. Türk Bayrakları’yla donattığı aracıyla yola çıkan Yılmaz, kendi yetiştiği elmaları, bin 140 kilomerte yol giderek Şanlıurfa'nın Akçakale İlçesi’ne götürmüş, Çivril elmalarını burada görevli güvenlik güçlerine ve AFAD ekiplerine teslim etmişti.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN ONORE ETMİŞTİ

Denizlili Muhammet Dede’nin bu davranışı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından da takdirle karşılanmıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan'ın ev sahipliğinde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde düzenlenen kabul törenine Denizlili Muhammet Yılmaz da davet edilmişti.

3 BİN 800 KM YOL GİTTİ

Muhammet Dede yine yollara düştü. Bu sefer 3 bin 800 kilometre yol kat ederek Hakkari’ye giden Muhammet Dede, ‘Kıran Harekatı’na katılan askerlere bahçesinde yetiştirdiği elmalardan götürdü. Kendi elleriyle yetiştirdiği elmaları askerlere teslim eden Yılmaz; “2 bin 800 rakımlı karlı dağları aşıp, hiçbir engel ile karşılaşmadan Hakkari’ye vardım. Beni Özel Harekat Merkezi’nde misafir ettiler. Sabah Hakkari Valisi İdris Akbıyık’ın makamına çıktım. Uzun uzun sohbet ettik. Beni hediyeleri ile onure etti. Daha sonrasında Kıran Harekat Merkezi’ne geçtik. Komandolarla kucaklaştık ve elmaları indirdiler. Bir gece burada misafir ettiler. Ertesi sabah da kahvaltıdan sonra Denizli’ye dönmek için yola çıktım” dedi.

“3 YILDIR KANSER HASTASIYIM”

3 yıldır kanserle savaştığının altını çizen Yılmaz, “Oralara gidip, askerlerimizle bir araya geldikçe hastalığımız daha iyiye gidiyor. Vatan, bayram sevdam ferman dinlemiyor. Askerlerimiz bu kar ve kışta oralarda bizim için vatanı beklerken ben sıcacık evimde oturamam” diye konuştu.

DİYARBAKIR ANNELERİNE DESTEK VERMEYİ İHMAL ETMEDİ

Denizli’ye dönüş yolunda Yılmaz, Diyarbakır annelerinin dağa kaçırılan çocuklarına kavuşma ümidiyle HDP İl Başkanlığı binası önünde başlattığı oturma eylemine destek verdi. Yılmaz, Diyarbakır'da 4 aydır süren eylemdeki annelere oturma eylemi yapan ailelere ziyarette bulundu.

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2020, 15:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER