Muhasebecilerden ‘Cumhuriyet’ söyleşisi

Denizli Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası tarafından Cumhuriyet’in Kuruluşunun 98. yıl dönümü nedeniyle ‘Cumhuriyet Söyleşisi’ düzenlendi.

Muhasebecilerden ‘Cumhuriyet’ söyleşisi

Denizli Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (SMMMO) tarafından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında ‘Atatürk Cumhuriyet ve Milli Mücadelede Denizli’ yapıldı. Merkezefendi İlçesi’ndeki Bereketler Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen söyleşiye; Kültür ve Turizm İl Müdürü Turhan Veli Akyol, Merkezefendi Belediye Başkan Yardımcısı Necdet Yılmaz, oda üyeleri ve davetliler katıldı. Söyleşinin açış konuşmasını yapan SMMMO Başkanı Adnan Selçuk, Milli ve manevi değerlerimize sahip çıkmaya devam etmemiz gerektiğini söyledi. SMMMO Saymanı Hakan Cengiz de yaptığı konuşmada; “Geleceğe büyük bir ümitle bakmamızı sağlayan atılım ve başarılarının, bütün zorlu engellerin aşılması konusunda bizlere güç vermesi dileğimizle Cumhuriyetimizin ilanının 98. yıl dönümünü kutlu olsun” dedi.

“ATATÜRK BU COĞRAFYADAKİ VARLIĞIMIZIN SON MİMARIDIR"

Söyleşiye konuşmacı olarak katılan, Pamukkale Üniversitesi’nden (PAÜ) Prof. Dr. Turgut Tok ve Prof. Dr. Mithat Aydın, Cumhuriyet’in kuruluş süreci, Atatürk ve Milli Mücadelede Denizli’nin rolünü anlattı. Prof. Dr. Turgut Tok, Denizli’nin Türk tarihinde yerinin çok önemli olduğunu söyledi. Prof. Dr. Mithat Aydın da Türk devriminin dünya tarihinde bir benzerinin olmadığını belirterek; “Atatürk bu coğrafyadaki varlığımızın son mimarıdır” diye konuştu.  Söyleşinin sonunda Prof. Dr. Tok ve Prof. Dr. Aydın’a SMMMO Başkanı Adnan Selçuk, günün anısına plaket takdim etti. Ayrıca söyleşiye katılan davetlilere Atatürk’ün Nutuk kitabı hediye edildi. Etkinlik düzenlenen kokteylle sona erdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER