“Muhtarlar başımızın tacı”

Denizli Muhtarlar Derneği Başkanı Osman Yüreci ve yönetim kurulunu ziyaret eden AK Parti İl Başkanı Yücel Güngör, mahalleleri için fedakarca çalışmalar yapan muhtarlara teşekkür ederek; “Muhtarlar başımızın tacıdır” dedi.

“Muhtarlar başımızın tacı”

AK Parti Denizli İl Başkanı Yücel Güngör, Denizli Muhtarlar Derneği Başkanı Osman Yüreci ve yönetim kurulunu ziyaret etti. Ziyarette konuşan Başkan Güngör, muhtarlık mesleğinin ülkede demokrasinin en eski örneğini oluşturduğunu belirtti. Denizli’yi muhtarlarla beraber güzelleştirdiklerini söyleyen Başkan Güngör, “Muhtarlık müessesesi, kültürümüzün ve toplumsal hayatımızın önemli yapı taşlarından biridir. Halkımızın tercihi ve seçimle işbaşına gelmiş muhtarlarımız, son derece önemli bir unvan taşımakta olup, aynı zamanda bir o kadar da ulvi bir görevi üstlenmektedirler. Demokrasimizin temel taşı, belediyeler ile vatandaşlarımız arasında en önemli köprü vazifesi gören, milletimizin güzide temsilcisi ve hizmetkarı muhtarlarımız başımızın tacıdır. Toplumda çok önemli işlevleri olan ve yerel yönetimin temel taşlarından biri olan muhtarlarımıza hizmetlerinden ve mahalleleri için yaptıkları fedakarca çalışmalarından dolayı şükranlarımı sunarım” dedi.

“MUHTARLAR ANKARA’DA KALACAK YER ARAMAYACAK”

AK Parti hükümetlerinden önce düzenlemelerin olmadığına dikkat çeken Başkan Güngör, “Sayın Cumhurbaşkanımızın muhtarlara verdiği önemi hep beraber görüyoruz. Muhtarların özlük hakları, SGK primlerinin devlet tarafından ödenmesi, maaşlarının artırılması, silah ruhsatı harcı muafiyeti gibi pek çok önemli iyileştirmeler yapıldı. Muhtarlık hizmet binaları güvenlik kameraları ile donatılmakta. Ankara’daki ‘Muhtar Konukevi’ yakında hizmete girecek. Muhtarlar Ankara’da kalacak yer aramayacak. Adrese dayalı nüfus kayıt sistemi muhtarların hizmetine açılarak, gerekli bilgilere buradan ulaşmaları sağlanıyor. Muhtarlarımıza ne söz verilmişse Sayın Cumhurbaşkanımızın direktifleriyle yerine getirilmekte. Laf üretilmiyor, icraat yapılıyor” diye konuştu.

“MUHTARLARIMIZI HİÇBİR ZAMAN YALNIZ BIRAKMADIK”

Muhtarları hiçbir zaman yalnız bırakmadıklarını ifade eden Başkan Güngör, muhtarların ve bölgede görüşülen vatandaşların taleplerini not aldıklarını ve bunları merkezi idarenin ve belediyelerin konuları olarak tasnifini yaptıklarını hatırlattı. Muhtarların ortak sorunlarını kendilerine ilettiklerini belirten Denizli Muhtarlar Derneği Başkanı Osman Yüreci, ziyaret ederek kendilerini onurlandıran Başkan Güngör’e teşekkür ederek, çalışmalarında başarılar diledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER