Muhtarlar Derneği yeni yönetimini seçti

Denizli Büyükşehir Muhtarlar Derneği’nde 3 adayın yarıştığı seçimli olağan genel kurul toplantısında, Damla Tuna Bilgen yeni başkan oldu.

Muhtarlar Derneği yeni yönetimini seçti

Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu’na bağlı Denizli Büyükşehir Muhtarlar Derneği’nin genel kurulu, Denizli Ticaret Odası’nda yapıldı. Ege Bölgesi Federasyon Başkanı Ayşa Taylan’ın divan başkanlığı yaptığı kongrede; Kınıklı Mahalle Muhtarı Yaşar Kalay, Atalar Mahallesi Muhtarı Fatma Yıldan ve Kervansaray Mahalle Muhtarı Damla Tuna Bilgen başkanlık için yarıştı. Kıyasıya bir rekabetin yaşandığı seçimlerde, Kervansaray Mahalle Muhtarı Damla Tuna Bilgen oy çokluğu ile seçimi kazandı.

“Bu bir nöbet değişimidir”

16 kişiden oluşan yönetim kurulunu kamuoyuna tanıtan yeni Başkan Bilgen, “Bu bir nöbet değişimidir. Eski Başkan Yaşar Kalay ve yönetim kuruluna şimdiye kadar verdiği hizmetlerden dolayı teşekkür ederiz. Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu büyük bir camia. Bu camianın içinde olmaktan onur ve gurur duyuyorum. Muhtarlarımızın özlük haklarıyla yakından ilgilenen büyük bir aile ve ben de bu ailenin üyesi olmaktan son derece mutluyum. Birlik ve beraberliğimizi koruyarak, daha sağlam çoğalarak Denizlimizin tüm mahalle ve köy muhtarlarımıza derneğimizin etkinliğini arttırmak için yeni üyelerin katılımını sağlayacağım. Bizi bir araya getiren ortak değerin şehrimiz ve özlük haklarımızın daha iyi noktalara gelmesini sağlamak olacaktır. Beni göreve layık görüp destekleyen tüm muhtar arkadaşlarıma şahsım ve yönetim kurulu olarak teşekkür ederim. Büyük işler önemli atılımlar ancak birlikte çoğalarak ve çalışarak elde edilir” dedi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER