“Muhtarlık; hem milleti hem de devleti temsil etme makamıdır”

Kent merkezinde görevli muhtarları ağırlayan Denizli Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, “Muhtarlık hem Milleti hem de Devleti temsil etme gibi önemli bir görevi deruhte etme makamıdır. Sizler, bu demokrasi nimetimizin ilk basamakları, vatandaşa en yakın yerler olarak görev yapıyorsunuz” dedi.

“Muhtarlık; hem milleti hem de devleti temsil etme makamıdır”

Denizli Emniyet Müdürü Mevlüt Demir; Mehmetçik Mahalle Muhtarı Zeynep Dalkıran Çelik, Atalar Mahalle Muhtarı Fatma Yıldan, İncilipınar Mahalle Muhtarı Kadir Göksu, Kuşpınar Mahalle Muhtarı Cavit Tığraklı, Kınıklı Mahalle Muhtarı Yaşar Kalay, Aktepe Mahalle Muhtarı Şengül Şahiner, Yunus Emre Mahalle Muhtarı Süleyman Gencer, Asmalı Evler Mahalle Muhtarı Veli Zeren Ve Karşıyaka Mahalle Muhtarı Mustafa Gülmez’den oluşan heyeti kabul etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Müdür Demir, “Muhtarlık; hem milleti hem de devleti temsil etme gibi önemli bir görevi deruhte etme makamıdır. Bu bağlamda devletin halkla en sıcak temas noktası, devletin güler yüzü ve şefkat eli, halkın yönetime katılımının en önemli aracıdır. Sizler, bu demokrasi nimetimizin ilk basamakları, vatandaşa en yakın yerler olarak görev yapıyorsunuz. Milletimizin tercihine, teveccühüne, itimadına mazhar olmak gerçekten rütbelerin en büyüğüdür. Üzerinizde böyle ulvi bir sorumluluk var. Bizlerin de görevi sizlerden gelen talepler doğrultusunda canla başla çalışarak ‘Huzur Kenti Denizli’ Sloganımızı, iddiamızı hedefimizi çok daha iyi yerlere taşımak olacaktır. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın da Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde düzenli olarak sizleri ağırlayıp, sizlerin görüşlerini ve isteklerini dinleyerek demokrasimizin bu en köklü kurumunun temsilcilerine hak ettikleri değeri verdiğini müşahede etmekteyiz. Bizler de bunu görev addederek zaman bulduğumuz her fırsatta bu istişare kültürünü yaşatmak adına birlikte olmaya özen göstermekte ve bu birliktelikten büyük bir haz ve feyz almaktayız” dedi.

HATİCE DEMİR

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211