Müjde Ar; “Örnek dediğimiz insan; Kazım Arslan”

Antalya’da beyin kanaması sonucunda hayatını kaybeden CHP Denizli Milletvekili Kazım Arslan’ın cenaze törenine katılan Yeşilçam’ın usta sanatçısı Müjde Ar; “Kazım Bey’i yaklaşık 1 yıl önce tanıdım. ‘Örnek insan’ denilecek insan; bence Kazım Arslan” dedi.

Müjde Ar; “Örnek dediğimiz insan; Kazım Arslan”

Yeşilçam’ın usta sanatçısı Müjde Ar, Eski Bakan ve eşi Ercan Karakaş ile birlikte; Antalya’da beyin kanaması sonucunda hayatını kaybeden CHP Denizli Milletvekili Kazım Arslan’ın cenaze törenine katılmak amacıyla kente geldi.

Cenaze töreninde gazetecilerin sorularını yanıtlayan usta sanatçı Ar; “Kazım Bey, kimselere benzetemediğimiz bir siyasetçiydi. İnsan ilişkileri, dürüstlüğü, nezaketi, hayata bakışı ve Denizli ile kucaklaşması… Kelimelere sığmayacak kadar zengin bir dünyası vardı. Kazım Bey ile yeni tanıştık. Tanışalı yaklaşık 1 yıl oldu. Fakat, kendisi ve ailesi, hayatımızda güzel bir yer aldı. Bundan 1 ay önce oğlumuzun düğününe kadar gelmişti. 4 Eylül’de kızının anaokulunun açılışına gelecektik. Kısmet olmadı. ‘Örnek’ dediğimiz insan; bence Kazım Arslan. Gerçekten hiç kimselere benzetemiyorum. Hayatımda çok şey gördüm, çok insan tanıdım. Kazım Bey gerçekten bambaşka birisiydi. Denizli’ye çok şey katmış. Son seçimde ‘dağ-tepe’ demeden tüm evleri gezmiş. Bence bu seçimdeki başarı bence ona ait. Ama hayatı bu kadarmış. Hayatımızda çok erken gitti. Keşke saha uzun yıllar birlikte olabilseydik” dedi.

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2019, 09:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER