Murat Yürekli Ankara, İdris Cirit; BİK Denizli müdürü oldu

**Denizli Basın İlan Kurumu (BİK)Şubesi’nde önemli iki değişiklik yaşandı. Basın İlan Kurumu Denizli Şube Müdürü Murat Yürekli, Ankara İl Müdürlüğü’ne atandı. Bu arada Yürekli’nin yerine ise Denizli Şube’de görev yapan İdris Cirit getirildi.

Denizli Basın İlan Kurumu (BİK)Şubesi’nde önemli iki değişiklik yaşandı. Basın İlan Kurumu Denizli Şube Müdürü Murat Yürekli, Ankara İl Müdürlüğü’ne atandı. Bu arada Yürekli’nin yerine ise Denizli Şube’de görev yapan İdris Cirit getirildi.

Medyada çeşitli kurumlarda yöneticilik yaptıktan sonra Basın İlan Kurumu’na (BİK) geçen ve Samsun, Elazığ ve Ordu Şube Müdürlükleri görevinde bulunan Denizli Şubesi Müdürü Murat Yürekli, Ankara İl Müdürlüğü’ne atandı. 1971 Yılında Malatya’da doğan Yürekli, gazeteciliğe çocukluğunda gazete dağıtıcısı olarak başladı. Malatya başta olmak üzere Adana ve İstanbul’da uzun yıllar yerel, ulusal gazete ve televizyonlarda 20 yılı aşkın muhabirlik ve yöneticilik yapan Yürekli, sosyoloji eğitimi aldı. Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Gazetecilik Ana Bilim Dalında Yüksek Lisansı’nı tamamlayan Yürekli, TRT’de 5 yıl boyunca Yayınlanan Kırılma Noktası Haber Belgeseli’nin koordinatörlüğünü yaptı. Yine TRT’nin farklı kanallarında yayınlanan ‘Şark Pazarı ve Fırat’tan Dicle’ye isimli belgesellerin yapım ekibinde yer alan Yürekli, Anadolu Ajansı’nda kısa bir süre, ‘Savaşın Çocukları, Yaralı Kent Halep, Arakan Gerçeği, Dünya Ateş Topu’ gibi kısa multimedya belgeseli yaptı. BİK’te sırasıyla, Samsun, Elazığ, Ordu ve Denizli Şube Müdürlüğü görevlerinde bulunan Yürekli, sürekli basın kartı sahibi olup, evli ve 2 çocuk babasıdır. BİK Denizli Şube Müdürlüğü’ne getirilen İdris Cirit ise Basın İlan Kurumu Genel Müdürlüğ’nde başladığı BİK görevlerine; Urfa, Diyarbakır ve Denizli Şube Müdürlükleri’nde memur olarak devam etti.  İdris Cirit Afyon doğumlu.

“DENİZLİ’DEN ÇOK GÜZEL ANILARLA AYRILIYORUM”

Denizli’de yaklaşık 10 aydır görev yaptığının altını çizen BİK Ankara Şube Müdürü Murat Yürekli; “Yaklaşık 10 sonra tayinimiz buradan Ankara’ya çıktı. Bundan sonra Ankara’daki meslektaşlarımıza hizmet vermek için orada görev yapacağız. Ben yaklaşık 1 yıldır Denizli basınıyla bir aradaydım. Kalitesi ve seviyesini çok iyi koruyan, Denizli kamuoyunu bilgilendirmede çok ciddi görevler üstelenen bir yerel medya ile karşılaştım ve çok mutlu oldum. Yaşamı medyada geçmiş bir insan olma hasebiyle özellikle yerel medyanın hareketleri ve şehre olan duyarlılığı bizi mutlu etti. Denizli’den çok güzel izlenim ve anılarla ayrılıyorum. Her zaman Denizli’nin bende ayrı bir yeri olacak. Ankara’da da Denizlili hemşehrilerimize hizmet etmek için elimizden geleni yapacağız” dedi.

“DAHA İYİSİNİ YAPMA GAYRETİ İÇİNDE OLACAĞIZ”

Kurumda uzun yıllar memur olarak görev yaptığını söyleyen BİK Denizli Şube Müdürü İdris Cirit, şunları aktardı: “Uzun süredir kurumumuzda memuriyet üzerinde hizmetimiz vardı. Bundan sonraki süreçte müdür olarak devam edeceğiz. Daha iyisini, en iyisini yapma gayreti içinde olacağız. Önümüzdeki günlerde medyada elimizden ne gelirse fazlasıyla yapma gayreti yapma içerisinde olacağız. Murat Bey’den devraldığımız bayrağı daha iyi yerlere taşımak için ne gerekiyorsa yapacağız.”

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2020, 17:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER