MÜSİAD, Kokpit Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde toplandı

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Denizli Şubesi’nin Sektör Kurulu toplantısı, Ege’nin ilk Özel Havacılık Lisesi olan KOKPİT Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirildi.

MÜSİAD, Kokpit Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde toplandı

Ege’nin ilk Özel Havacılık Lisesi olan KOKPİT Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Denizli Şubesi’nin Sektör Kurulu toplantısına ev sahipliği yaptı. Toplantının açılış konuşmasını yapan MÜSİAD Üyesi ve KOKPİT Havacılık Lisesi Yönetim Kurulu Başkanı Alper Kalelihan, “Kokpit Havacılık Lisesi Türk Hava Yolları Eğitimi kökenli uzmanlar tarafından havacılık sektörüne kalifiye elemanlar yetiştirmek amacı ile 2014 yılında kuruldu. Okulumuzda sınıf mevcutları ortalama 16-23 öğrenci arasında. Öğrencilerimiz, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün yapmış olduğu lisans sınavlarında başarılı oldukları takdirde, Hava aracı Bakım Teknisyeni olarak çalışabildikleri gibi üniversitede istedikleri bölümü seçme, havacılıkla ilgili dört yıllık ve iki yıllık bölümlere avantajlı geçiş ve uçak bakım bölümünde okurken Amerika Teksas'ta US Aviation Academy'de yaz döneminde uçuş eğitimi alarak pilot lisansı (PPL)alabilme imkanına sahiplerdir. Okulumuzda; Uçak Bakım bölümü, pilotaj programı, sivil havacılık yer hizmetleri bölümü ve kabin memurluğu programı eğitimleri verilmektedir” İfadelerini kullandı.

“AMACIMIZ; ÜYELER ARASI TİCARETİN GELİŞTİRİLMESİ”

Sektör Kurullarından Sorumlu Şube Başkan Yardımcısı Muharrem Kılcı, “Sektör Kurulları Komisyonu olarak üyelerimizin ticari faaliyetlerini geliştirmek amacıyla belirli periyotlarda bu tür toplantılar düzenliyoruz. Amacımız üyelerimizin daha fazla bir araya gelerek yeteneklerini tanıması ve üyeler arası ticaretin geliştirilmesidir. Bu etkinliklerin yanı sıra bölgemizde bulunan komşu illerimizi de ziyaret ederek o illerdeki üyeler ile şubemiz üyeleri arasında çapraz ticaret ağı kurmayı hedefliyoruz. Bu şekilde hem Denizli’mizin hem de bölgemizin dinamiklerini harekete geçiriyoruz” dedi.

TKDK İL KOORDİNATÖRÜ KAR’DAN SUNUM

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) İl Koordinatörü Murat Kar tarafından ‘TKDK Destekleri, hibe oranları ve desteklenen sektörler’ Konulu sunum yapıldı. Murat Kar, “IPARD Programı Avrupa Komisyonu ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından birlikte finanse edilmektedir. Bu program Ortak Tarım Politikası, Kırsal Kalkınma Politikası ve diğer ilgili politikalara uyum hazırlıklarını kapsamaktadır” dedi. Kar TKDK Destekleri, hibe oranları ve desteklenen sektörler hakkında detaylı bilgiler verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER