Müşterilerini takım elbiseyle karşılıyor

Denizli’de 10 yıldır ayakkabı boyacılığı yaparak geçimini sağlayan Mustafa İrmik, müşterilerini takım elbiseyle karşılıyor.

Müşterilerini takım elbiseyle karşılıyor

Denizlili ayakkabı boyacısı 41 yaşındaki Mustafa İrmik, müşterilerini takım elbiseyle karşılıyor.

Ayakkabı boyacılığında kıyafetler çok kirlenmesine rağmen kendisinin 10 yıldır takım elbise ile ayakkabı boyadığını söyleyen İrmik, işlek cadde ve sokaklarda her gün sabah işbaşı yapıyor.

İrmik, günlük 10 ile 15 müşterisinin ayakkabısını boyuyor. Mesleğini oldukça sevdiğini ve rahmetli ustasına ve işine olan bağlılığından dolayı işini çok sevdiğini dile getiren İrmik, “Benim İstanbul’da ustam vardı. Ustam kendisi papyon takardı. Papyon ile ayakkabı boyuyordu. Ustam benden takım elbise giymemi istedi. Takım elbise giyince kravatın daha çok yakıştığını söylediği için ben de takıyorum. Ben ustamın isteğinin yanında işime olan saygımdan dolayı da takıyorum. Normalde ben polyesterciyim ama rahatsızlandığım için bıraktım. 10 yıl ayakkabı boyacılığını 20 yıl da polyesterci işini yaptım. Şehir şehir geziyorum. Takım elbiseyi Ankara’dan belediye dağıttı. Takım elbise giymem şu anda ustamı hatırlatıyor. Temiz çalışırsan daha iyi kazanırsın. İnsanlar takdir eder” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER