‘Müteahhit Erdoğan’ Çameli’deki yatırımları izledi

82 yaşındaki down sendromlu Erdoğan Özdemir, doğduğu Çameli İlçesi’ni gezdi. İnşaat sektörüne olan merakı nedeniyle ‘Müteahhit Erdoğan’ olarak bilinen Özdemir, kamu yatırımlarını ve projelerini inceledi.

‘Müteahhit Erdoğan’ Çameli’deki yatırımları izledi

82 yaşındaki Erdoğan Özdemir, doğduğu Çameli İlçesi’ni gezdi. Yaz aylarında Çameli’ye gelen ve kış aylarında ise kardeşi Öner Özdemir ile birlikte Isparta’da yaşayan Özdemir, inşaat sektörüne olan merakı nedeniyle ilçede ‘Müteahhit Erdoğan’ olarak biliniyor. Kardeşiyle birlikte Çameli Taş Konaklar Tesisi’ni ziyaret eden down sendromlu Özdemir, tesisin her detayını inceledi. Tesisi beğendiğini dile getiren Özdemir, “Çameli’ye yakışmış” dedi

İLÇENİN SEVİLEN SİMALARINDAN

Kardeşinin 82 yaşında olduğunun altını çizen Öner Özdemir, “Bize bunu nasıl başardığımızı sordular. Sürekli sevgiyle yaklaşıyoruz. Çok iyi iletişim kuruyoruz ve ona güven veriyoruz. Verilen sözleri dinler. O da bizi üzmez. Kardeşim inşaat sezonun başlamasıyla bahar ayında Çameli’ye gelir. Kışın ise Isparta’da benim yanımda kalır. Sürekli ‘Çameli’de kamu inşaatları yapılacak, kamyon geldi. Kum döküldü’ diye anlatır. Biz de Çameli’de yapılanları abimizden öğreniriz. Bahar mevsiminde Çameli’ye gelir gelmez her yeri gezer” diye konuştu.

“EN YAŞLI DOWN SENDROMLU OLABİLİR”

Kardeşinin Türkiye’nin en yaşlı down sendromlu bireyi olabileceğinin altını çizen Öner Özdemir; şunları aktardı: “2 yıl önceki şehir hastanesinde yapılan tetkiklerde kardeşimin 47 kromozon değil 46.5 kromozon olduğu tespit edildi. Doktorumuz, yaşı itibari ile Türkiye’de değil dünyadaki en yaşlı down sendromlu olabileceğini söyledi. Doktorlarımızdan araştırma yapılmasını istiyorum.”

İLÇEMİZİN SEVİLEN SİMALARINDAN BİRİ

Belediye Başkanı Cengiz Arslan; “Erdoğan Özdemir, ilçemizin sevilen simalarından biri. İlçede gerçekleştirilen özellikle kamu yatırımları ve projelerindeki inşaatları gezer, bilgi alır. Bazen Belediyemizde misafirimiz olur, yapılan kamu yatırım inşaatlarını kendi dilinle anlatmaya çalışır. Hatta eksikliklerini dile getirir. Biz Erdoğan’ı çok severiz. İlçemizdeki vatandaşlarımız ‘Müteahhit Erdoğan’ diye hitap ederler. Soyadını fazla bilmezler Erdoğan’a Allah sağlıklı uzun ömürler versin şeklinde ifade etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER