MUTSO’dan tablet bağışı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nce (TOBB) başlatılan tablet projesine aldığı bağışlar ile destek sağlayan Muğla Ticaret ve Sanayi Odası’ndan (MUTSO) İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne 109 tablet bilgisayar teslim etti.

MUTSO’dan tablet bağışı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından başlatılan, ihtiyaç sahibi öğrencilere tablet bağışı projesine, Muğla Ticaret ve Sanayi Odası’ndan (MUTSO) da destek geldi. MUTSO meclis üyeleri,  yüksek istişare kurulu üyeleri ve meslek komite başkanlarının destekleriyle artan tabletler, MUTSO Meclis Başkanı H. Koray Özcan ile Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Ercan’ın katıldığı tören ile İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre’ye teslim edildi.  MUTSO ev sahipliğinde yapılan törende konuşan MUTSO Başkanı Mustafa Ercan, şunları kaydetti: “Odamızın çalışma alanı içinde bulunduğu sekiz ilçemiz olan Datça, Dalaman, Ortaca, Köyceğiz, Ula, Menteşe, Yatağan ve Kavaklıdere’deki üyelerimizin destekleriyle Odalar Borsalar Birliğimiz Odamıza 55 tablet göndermiştir. Bunun yanında meclis üyelerimiz, yüksek istişare kurulu üyelerimiz, komite başkanlarımızın da destekleriyle toplam 109 tableti, değerli İl Milli Eğitim Müdürümüz Pervin Töre Hanımefendi’ye teslim ediyoruz. Öğrencilerimize başarılar diliyoruz.”

“BU ÇALIŞMAYI ÇOK ÖNEMSİYORUZ"

Törende konuşan MUTSO Meclis Başkanı Koray Özcan; “Her zaman paydaş olarak gördüğümüz, ortak projelere imza atmaktan son derece mutlu olduğumuz Milli Eğitim ile bu zor süreçte, var olanı bölüşmek anlamında bu çalışmayı çok önemsiyoruz. Bunlar tamamen meclis üyelerimizin, yüksek istişare kurulu üyelerimizin, komite başkanlarımızın şahsi destekleri ile hazırlanmıştır. Karınca kararınca bu zor süreçte çocuklarımızın eğitimlerine devam etmesi için doğru ellere ulaştıracaklarına güvencemiz ile İl Müdürümüze teslim ediyoruz. İnanıyoruz ki bugün bu tabletlerin ulaşacağı çocuklarımız yarının bilim insanları olacak” İfadelerine yer verdi.

“SAYI DEĞİL, DAVRANIŞIN ŞEKLİ ÖNEMLİ"

MUTSO’nun eğitim ile dertlenen bir kurum olduğunu kaydeden İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, şu ifadelere yer verdi: “Burada yer almaktan  şahsım ve kurumum adına çok büyük bir gurur duydum. Ticaret ve Sanayi Odamızın eğitime verdiği önem aşikardır. Göreve geldiğim günden beri odamız ile işbirliği içinde çalışmaktayız. Eğitim ile dertlendiklerinin birebir şahidiyim. Eğitimli, donanımlı gençlerin yetişmesine sağladıkları katkılar nedeniyle teşekkürlerimi sunuyorum. Sayı değil bu davranışın şekli çok önemli. Muğla’da yaşayan tüm öğrencileri kendi çocukları gibi görüp, onlar adına bir şeyler yapmaları çok büyük anlam ifade ediyor. Odamız aracılığıyla destek sağlayan herkese teşekkür ediyorum.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER