Muzipo Kids Çamlık, Denizli’de ilk ve tek

Türkiye’nin ilk çocuk hareket üssü olan ve 17 ilde hizmet sunan Muzipo Kids 48’nci, Denizli’de ise ilk ve tek merkezini açtı. Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik’in gelini Yeliz Çelik’in Pamukkale İlçesi Bursa Caddesi Siteler Mahallesi’nde hizmete sunduğu Muzip Kids Çamlık, çocuklara erken yaşta spor alışkanlığı kazandırmayı hedefliyor.

Muzipo Kids Çamlık, Denizli’de ilk ve tek

Çocukların zihinsel ve bedensel gelişimlerini destekleyerek, onlara hareket özgürlüğü sağlamayı amaçlayan Türkiye’nin ilk çocuk hareket üssü Muzipo Kids, 17 ile uzanan hizmet ağına bir yenisini daha ekledi. Markanın 48’nci, Denizli’de ise ilk ve tek merkezi Bursa Caddesi Siteler Mahallesi’nde açıldı. Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik’in gelini 28 yaşındaki Kocaeli Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu Yeliz Çelik, işletmesinde Denizli’ye hizmet sunulacak merkez için açılış töreni düzenlendi. Törene, CHP Denizli Milletvekili Kazım Arslan, Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik, Muzipo Kids Ege Bölgesi Operasyon Sorumlusu Emre Günaydın, davetliler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından merkezi ziyaret edenler adeta hayran kaldı. Merkeze dair bilgiler aktaran Muzipo Kids Çamlık İşletme Sahibi Yeliz Çelik; “Bu işe karar verme sürecim çocukları çok sevmemle birlikte başladı. B-Fit ortaklığıyla Muzipo ile tanıştım. Çocukların daha sağlıklı bir nesil olarak büyümesini istediğimiz için hareket eden sağlıklı nesiller olsun istiyoruz ve burası da amacımızı gerçekleştirebileceğimiz bir merkez. Çocukların çoklu zekâ becerilerini ve gelişimini destekleyen hareket odaklı programlarla; dikkat, konsantrasyon ve odaklanma sürelerinin artması üzerine de çalışmalar yürüten bir merkez olacak. Çocuklarımızın eğlenceli, dolu dolu, güzel vakit geçirmesi için buradayız. Tüm çocukları merkezimize bekliyoruz” dedi.

“18 AYLIKTAN 12 YAŞA KADAR HİZMET VERİYORUZ”

Muzipo Kids Ege Bölgesi Operasyon Sorumlusu Emre Günaydın ise; “Muzipo Kids 2011 yılında faaliyete geçmiş bir çocuk spor merkezidir. Türkiye’nin ilk çocuk hareket üssüdür. Burada çocuklarımızı 18 aydan itibaren ebeveynli olarak almaya başlayıp 12 yaşa kadar hizmet vermekteyiz. 2 bölümden oluşan Muzipo Kids’in asıl yeri hareket alanı, bir diğer yeri de atölye kısmıdır. Burada sarmal bir döngü içerisinde çocuklarımızda belli program ve belli kazanımlar doğrultusunda hizmet vermekteyiz. Çocuklara sosyal gelişme, bilinçsel gelişme, özellikle fiziksel gelişimleriyle ilgili destek olup, kazanımlar vermeye çalışıyoruz. Bu amaçlar doğrultusunda Denizli’de de ilk merkezimizi açtık. Hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” diye konuştu.

“DENİZLİ’YE ÇOK YAKIŞAN BİR MERKEZ OLDU”

Merkezin Denizli’ye hayırlı olmasını dileyen Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik; “Gelinim ve oğlum çocuk hareket merkezi açıyorlar. Açılışımızda bizleri yalnız bırakmayan tüm dostlarımıza çok teşekkür ediyorum. Çok sevinçliyiz. Denizli’ye çok yakışan bir merkez oldu. Allah bol bereketli kazançlar versin. Bütün gençlerimizin, iş insanlarımızın yolları açık olsun” ifadelerini kullandı. CHP Denizli Milletvekili Kazım Arslan, İşletme Sahibi Yeliz Çelik ve eşi Hüseyin Çelik’e açtıkları merkezin hayırlı olmasını dilerken, Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan şunları aktardı: “Çocuklarımız için açılan her merkezin destekçisiyiz. Merkezimiz Pamukkale İlçemizde olsa da Merkezefendi’ye bu şekilde eğitim parklarının bir an önce kazandırılmasını sağlamak istiyoruz.”

Güncelleme Tarihi: 24 Nisan 2019, 17:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER