Nakliyeciler Denizli'de kontak kapattı

Denizli'de nakliyeciler, dijital takograf uygulamasını protesto etmek amacıyla Kamyon ve TIR Garajı’nda kontak kapatma eylemi yaptı.

Nakliyeciler Denizli'de kontak kapattı

Denizli'de Bozburun Mahallesi'nde bulunan Kamyon ve TIR Garajı’nda toplanan grup, taşımacılık sistemindeki dijital takograf uygulamasını protesto için kontak kapattı. Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan, olay yerine gelerek sürücülerle görüştü.

Eylemcilerden Ramazan Bozkaya gazetecilere yaptığı açıklamada, takograf uygulamasının belirli aralıklarla dinlenmeyi öngördüğünü fakat park alanlarında yer bulmakta zorlandıklarını söyledi. Kamyoncu esnafından çok sayıda belge istendiğinden şikayet eden Bozkaya, nakliye fiyatlarının belirlenmesi ve yük bildirimleri konusundaki sorunların giderilmesini talep etti.

Kamyon şoförlerinden Ali Koca; “Buradaki arkadaşların sorunu dijital takograf ve bakanlığa yük bildirimleri. Arkadaşların çoğu ilkokul mezunu, akıllı telefon kullanamayan arkadaşlar, bunu yapamazlar. Bu sistem ancak 10 yıl sonra, yeni nesil geldikten sonra olur” dedi.

Güncelleme Tarihi: 03 Ocak 2020, 16:21
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mucahit fidan
Mucahit fidan - 3 yıl Önce

Valla billahi yazik bu şofür milletine adamlarin zaten hiç kazanci yok birde üstüne dijital tako yok e fatura yazik gece gündüz tek başina karayolunu taşimaciliğini yapan şöfür esnafi zaten zorluk içersinde gece gündüz ev hayati görmeden ayriyeten herşey pahalilik içinde lastik olmuş 3 milyar en basit örnek ve bunun gibi niceleri lütfen bu düzenlemeyi iptal etsinler

SIRADAKİ HABER