“Namlusunu milletine döndürmüş tanka durmayacağız”

Bir dizi ziyaretler için Denizli'ye gelen ve Pamukkale Belediyesi Seyir Tepesi’nde partililerle bir araya gelen Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici; 15 Temmuz darbe girişimine dair konuştu. Başkan Destici; “Kim darbeye kalkışırsa kalkışsın, kim nerede durursa dursun, Alperenlerin ve Büyük Birlik Partilililerinin duracağı yer, namlusunu milletine döndürmüş tanka asla selam durmadık ve durmayacağız” dedi.

“Namlusunu milletine döndürmüş tanka durmayacağız”

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı ve Ankara Milletvekili Mustafa Destici, hafta sonunu bir dizi ziyaretler için geldiği Denizli'de geçirdi. Genel Başkan Destici, Pamukkale Belediyesi Seyir Tepesi’nde partililerle bir araya geldi. BBP İl Başkanı İsmail Karateke ile Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki’nin de eşlik ettiği istişare toplantısında konuşan Başkan Destici, 15 Temmuz 2016’da yaşan darbe girişimine dair konuştu.

Genel Başkan Destici; “Önümüzdeki yıl Türkiye Cumhuriyeti devletinin 1002üncü kuruluş yılını kutlayacağız. 100 yıllık sürece baktığımızda maalesef dönem dönem Türkiye; darbe girişimleriyle, milli iradeye kastedilen bir takım saldırılarla karşı karşıya kaldı. Bu ülkede önce 1960 darbesi yaşandı. Akabinde 12 Mart Muhtırası, daha sonra 12 Eylül 1980 darbesi, 28 Şubat ile 27 Nisan e-muhtırası ve en sonunda 15 Temmuz hain FETÖ darbe girişimiyle karşı karşıya kaldık. Ben öncelikle bütün bu darbeleri şiddetle lanetlediğimi, kınadığımı ve reddettiğimi bir defa daha ifade etmek istiyorum. Bu darbelerin sonuçlarına baktığımız zaman, hiçbir tanesinin devlerin, ülkenin ve milletin hayrına sonuçlar doğurmadığını görüyoruz. Sonuçları hep devletin, ülkenin ve aleyhine gerçekleşti. Türkiye hep bu darbeler sonrası, geriye götürüldü. Sadece demokrasimiz geriye gitmedi; savunma sanayimiz, ekonomimiz, eğitimimiz sağlıktaki yatırımlarımız da geriye gitti. En son bundan 6 sene önce yaşadığımız, hain FETÖ darbe girişimiz de bunun sonuncusuydu. Belki de en tehlikelisiydi. Belki de direkt devletin varlığına, ülkenin bütünlüğüne, milletin bağımsızlığına istiklaline ve istikbaline kasteden bir girişimdi. Bir iç savaş provasıydı. Bir iç savaş çıkarma girişimiydi. Ben 2012 yılı başında Mısır’a gittiğimde bunun benzerini gördüm. Bir meydanda merhum Mursi taraftarları, bir meydanda da karşıtları vardı ve iç savaş yaşanıyordu. Aynısı Suriye, Irak, Afganistan’da yapıldı. Türkiye’de de bu FETÖ eliyle gerçekleştirildi. Onun için biz bu darbeyi, Allah’ın inayetiyle, milletimizin cesaretiyle ve başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere devletimizi yönetenlerin ferasetiyle bizler de o gece sahadaydık, hep birlikte bu darbe girişimini püskürttük. Buna müsaade etmedik. Allah’ın izniyle bundan sonra da kim darbeye kalkışırsa kalkışsın kim nerede durursa dursun, Alperenlerin ve Büyük Birlik Partilililerinin duracağı yer, şehit liderimiz Muhsin Başkanımızın dediği gibi; ‘Namlusunu milletine döndürmüş tanka asla selam durmadık ve durmayacağız.’ Bunu buradan çok net bir şekilde bir kere daha ifade etmek istiyorum” şeklinde ifade etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER