'NECİP TÜRK MİLLETİ, DEMOKRASİ DERSİ VERMİŞTİR'

'NECİP TÜRK MİLLETİ, DEMOKRASİ DERSİ VERMİŞTİR'

Seçim hakkında yazılı açıklama yapan AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz, “Necip Türk milleti, Türkiye'ye musallat olan küresel şer odakları ve onların içimizdeki iş birlikçilerine karşı, istikrardan, huzurdan, güvenden ve barıştan yana tavır koyarak yine güzel bir vatanseverlik ve aynı zamanda demokrasi dersi vermiştir” dedi.

AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz; 24 Haziran seçimlerinin ardından yazılı açıklamada bulundu. Vatandaşların bu seçimi, devletin bekasıyla ilgili olarak görerek son derece sağduyulu bir karar verdiğini ifade eden başkan Filiz, şu ifadelere yer verdi: “Necip Türk milleti, Türkiye'ye musallat olan küresel şer odakları ve onların içimizdeki iş birlikçilerine karşı, istikrardan, huzurdan, güvenden ve barıştan yana tavır koyarak yine güzel bir vatanseverlik ve aynı zamanda demokrasi dersi vermiştir. Tüm şer odaklarına rağmen, rekor bir katılımla ümmetin lideri sayın Recep Tayyip Erdoğan cumhurun zaferi ile Başkan seçilmiştir. Hayırlı uğurlu olsun. Yapılan seçim öncelikle şehrimize, vatanımıza, milletimize ve de ümmetimize hayırlı olsun. Bu başarı halkla bağ kurabilen, bütünleşebilen yıllardır bu ülkeye hizmet etmiş bir siyasi liderin aldığı başarıdır. İnsanların hür iradelerini ortaya koymaları ve neticesinde de yıllardır bu ülkeye hizmet eden elinden geleni yapan milleti ömrünü adamış bir liderin ilk başkan olarak seçilmesinden dolayı sevinçliyiz. Artık ekonomiye, reformlara odaklanarak geleceğin büyük Türkiye'sini inşa zamanıdır. Türk halkı büyük sağduyusu ile bir kez daha fırtınalı ve belirsiz yollar yerine, istikrarlı ve güvenli rotayı tercih etmiştir. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın güçlü liderliğinde müreffeh bir Türkiye için var gücümüzle çalışmalıyız. Kurulduğu günden beri milli iradenin güçlü şekilde ülke genelinde tesis edilmesi için çaba harcayan AK Parti’nin bu haklı davasını bundan sonraki süreçte de devam ettireceğiz.”

“TÜM ÜYE VE GÖREVLİLERİMİZİ, YÜREKTEN KUTLUYORUM”
“Seçim sonuçlarıyla yalın, sonuç odaklı ve sıkı koordinasyon ile hareket edilerek ekonomik, sosyal ve siyasal atılım dönemi yaşayacağımız şahlanış döneminin kapılarını aralıyoruz” diyen Başkan Filiz, “Türkiye'nin son yıllarda elde ettiği tüm kazanımların temelinde güven ve istikrar yatıyor. Siyasi istikrar ve uygulanan ekonomik politikalarla ülkemizin, beklentilerin üzerine çıkarak büyümesi ve AB ülkelerinden daha hızlı bir performans sergilemesi doğru yolda olduğumuzun en büyük göstergesiydi. Bu Çok yoğun geçen seçim maratonunda emeklerini esirgemeyen Denizlimizin gururu Ekonomi Bakanımız Nihat Zeybekci başta olmak üzere Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Zolan, Denizli milletvekillerimiz, milletvekili adaylarımızın ve teşkilatlarımızın seçim sürecindeki emekleri ve çabaları bu sonucun alınmasında büyük role sahiptir. Tüm teşkilat mensuplarımızı; ilçe başkan ve yönetimlerini, belediye başkanlarımızı, kadın ve gençlik kollarımızı, il genel ve belediye meclis üyelerimizi, Seçim sandıklarının başındaki sandık kurulu üyelerimizden, müşahitlerimize, bina ve kat sorumlularımızdan, sahada çalışıp alınan sonuca katkıda bulunan tüm üye ve görevlilerimizi, yürekten kutluyorum” diye konuştu.

“ŞİMDİ ARTIK VAKİT ÇALIŞMA VAKTİ”
Seçim çalışmaları dönemini de değerlendiren Başkan Filiz, “Denizli ve Türkiye’de seçimlerde hem partilerimizin hem de halkımızın gösterdiği olgunluk, demokrasimizin ne kadar sağlam adımlarla ilerlediğini de bir göstergesi olmuştur. Sonuç olarak, Denizli ve ülkemizde demokrasiye inanç, huzur ve güven ortamına duyulan ihtiyaç, ekonomik kalkınma hedeflerinin tutturulması ve reformların sürmesine yönelik istek sonuç vermiştir. Ben, Türkiye’de olduğu gibi Denizlimiz’de de büyük bir olgunlukla ve yüksek katılımla sandıklara gidip oylarını kullanan halkımıza öncelikle demokrasiye verdikleri katkı sebebiyle ve partimize gösterdikleri teveccüh sebebiyle teşekkürlerimi sunuyorum. Denizlimiz de 4 vekil çıkardık, ancak vekillerimiz AK Parti kimliğine haiz olsalar da Denizlimizin vekilidirler. Denizli’ye hizmet birinci önceliğimizdir, bugün dünden daha mütevazi olarak elimizden gelen tüm gayretle nerede ve hangi konumda olursak olalım Denizlimize hizmet edeceğimize söz veriyoruz. ‘Vakit Türkiye vakti, vakit Denizli vakti’ demiştik. Şimdi de artık vakit çalışma vakti. Seçim sonuçlarımız tekrardan hayırlı olsun, Rabbim birliğimizi dirliğimizi daim eylesin inşallah” şeklinde ifade etti.

 

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER