‘NECMETTİN’İN DÜNYASI’ DENİZLİLİ ÇOCUKLARLA BULUŞTU

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Denizli Şubesi Tanıtım ve Medya Komisyon Başkanlığı, Türk siyasi tarihinin önemli devlet adamlarından Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın çocukluğundan esinlenerek hazırlanan ‘Necmettin’in Dünyası’ adlı hikaye kitabını, 15 Temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanı’nda stant açarak çocuklarla buluşturdu.

‘NECMETTİN’İN DÜNYASI’ DENİZLİLİ ÇOCUKLARLA BULUŞTU

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Denizli Şubesi Tanıtım ve Medya Komisyon Başkanlığı, geleceğin teminatı olan çocuklar için Milli Görüş Lideri ve Türk siyasi tarihinin önemli devlet adamlarından Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın çocukluğundan esinlenerek hazırlanan ‘Necmettin’in Dünyası’ adlı hikaye kitabını, 15 Temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanı’nda stant açarak çocuklarla buluşturdu. Stantta büyükleri de unutmayan AGD, yetişkinlere ise ‘Davam’ kitabı hediye etti. Konu ile ilgili açıklama yapan AGD Denizli Şubesi Tanıtım ve Medya Komisyon Başkanı Ekrem Çetin, “Her yaz tatilinde olduğu gibi bu tatilde de çocuklarımız için hazırlanan ilk milli ve yerli hikâye kitapları serisinden ‘Necmettin’in Dünyası’ adlı hikâye kitabını Denizlimizdeki tüm çocuklarla buluşturmayı hedefledik. Bu hedef doğrultusunda çalışmalara başladık. Şehrimizin en kalabalık meydanı olan 15 Temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanı’na stant açarak çok sayıda çocuğa ‘Necmettin’in Dünyası’ kitabından büyüklere ise ‘Davam’ kitabından hediye ettik.  Merhum Erbakan Hocamızı bütün yönleriyle gelecek nesillere ve çağımız insanına taşımak; AGD olarak bizim en önemli görevimizdir. Ülkemizin en etkili milli ve yerli karakterini çocuklarımıza öğreterek, onlar için hazırlanan Necmettin’in Dünyası adlı hikaye kitabı vesilesi ile Erbakan Hocamızın mücadele azmini, çalışkanlığını, dürüstlüğünü, milli ve manevi değerlere bağlılığını çocuklarımıza aktarmış oluyoruz. Hedefimiz, bu ülkenin evlatlarının Necmettin Erbakan’ı örnek alarak yerli ve milli kimlikle bütünleşmelerini sağlamaktır” dedi.

“BU ÜLKEYE YENİ ERBAKANLAR LAZIM”
Başkan Çetin, şöyle devam etti: “Çocuklarımız, batı dünyasının gerçek dışı, sahte kahramanları olan Batman, Süperman ve Pinokyo gibi daha birçok karakter yerine gerçekten yaşamış bu millet için çok şey yapmış olan Necmettin Erbakan hocamızın çocukluğunu okusunlar. Ve herkes şunu bilsin ki; yaşanabilir bir memleket, çocuklarımıza sahte kahramanları anlatarak değil, bu milletin aslını ve özünü temsil eden Erbakan Hoca gibi milli kahramanlarımızı anlatarak kurulur. Allah’ın izniyle Erbakan Hoca’yı okuyan, anlayan ve onun projelerini uygulayan nesiller eliyle yeni bir dünya kurulacaktır. Bizler çocuklarımızı doğru kaynaklarla, doğru bilgilerle, doğru karakterlerle buluşturmaya devam edeceğiz. Çünkü bu ülkeye yeni Erbakanlar lazım.”

HABER MERKEZİ

                           

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER