Nergül Çördük beraat etti

Pamukkale Üniversitesi'nde Çocuk Cerrahisi Uzmanı olarak görev yaparken Barış Bildirgesi'ne imza attığı için ihraç edilen Doç. Dr. Nergül Çördük, beraat etti.

Nergül Çördük beraat etti

Pamukkale Üniversitesi'nde Çocuk Cerrahisi Uzmanı olarak görev yaparken Barış Bildirgesi'ne imza attığı için ihraç edilen Doç. Dr. Nergül Çördük’ün duruşması, Denizli Adliyesi'nde görüldü. www.aynahaber.net’tin haberine göre; davaya, Çördük'ün meslek örgütü temsilcileri, siyasi partiler, sendika ve sivil toplum kuruluşlarından temsilciler katıldı. Davaya aynı zamanda Çördük'ün birlikte ihraç edildiği hekim arkadaşı Mehmet Zencir de destek için geldi. 2017 Mayıs ayında yayınlanan Kanun Hükmünde Kararname ile Pamukkale Üniversitesi'nden ihraç edilen Dr. Nergül Çördük hakkında terör örgütü propagandası yapmak suçundan dava açılmıştı. 2 yıldır süren davanın karar duruşması Denizli Adliyesi'nde gerçekleşti. Görülen davada Çocuk Cerrahisi Uzmanı Nergül Çördük'ün suçsuz olduğuna ve beraat etmesine karar verildi.

Görülen duruşmadan sonra konuşan Nergül Çördük; "Dayanışma yardımlaşma ve sevilmek çok güzel bir şey hepinize teşekkür ederim" diyerek açıklama yaparken gözyaşlarını tutamadı. Aynı Kanun Hükmünde Kararname ihraç edilen, PAÜ Hastaneleri'nde Halk Sağlığı Uzmanı olarak çalışan Mehmet Zencir'in yargılandığı duruşma ise Şubat ayında Denizli Adliyesi'nde görülecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER