“Nice zaferlerle imzamızı atacağız”

Malazgirt Zaferi’nin 949’uncu yıl dönümü nedeniyle mesaj yayımlayan AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin; “Türkiye güçlü bir devlettir. Binlerce yıllık tarihimizi ve medeniyetimizi ayakta tutmak için daha çok çalışacağız. Tarihe daha nice zaferlerle imzamızı atacağız” dedi.

“Nice zaferlerle imzamızı atacağız”

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, Malazgirt Zaferi’nin 949’uncu yıl dönümü nedeniyle mesaj yayımladı. Mesajında Sultan Alpaslan ve şanlı ordusu ile tüm şehitleri rahmet, hürmet ve minnetle yad eden Milletvekili Şahin Tin; “Ecdat yadigarı mirasları koruyacağız. Her karışında nice yiğitlerin yattığı bu mübarek toprakları ilelebet canımız pahasına savunacağız. Nice fetihlere destansı zaferlere imza atmış bir milletin evlatları olarak Malazgirt Zaferi’nin 949’uncu yıl dönümünü idrak ediyoruz. Cesaretiyle ve mücadelesiyle bu vatan topraklarını bize ebedi kılan aziz şehitlerimizi bu anlamlı günde rahmetle, minnetle ve hürmetle yad ediyorum. Türkiye binlerce yıllık tarihini şanlı zaferlerle ilmek ilmek dokumuş güçlü bir devlettir. Bizler ne geçmişimizi unutacağız ne de gelecekten ümidimizi keseceğiz. Medeniyetimizden aldığımız ilham ve güç ile daha müreffeh yarınlara doğru sağlam ve kararlı adımlarla ilerleyeceğiz” dedi.

“MEDENİYETİMİZİ AYAKTA TUTACAĞIZ”

Ecdat yadigârı miraslara sahip çıkacaklarını belirten Milletvekili Şahin Tin; “Anadolu’yu hikmet ve irfanıyla yoğuran, demiri demirle döven ecdadımızın bize bıraktığı destansı hikayeler hafızalarımızda her daim yerini koruyacak. Her karışında nice yiğitlerin yattığı bu mübarek topraklarda, bize düşen ecdadımızın mirası medeniyetimizi dimdik ayakta tutmaktır” diye konuştu. Türk milletinin Malazgirt Zaferi’yle Anadolu’nun kapılarını açtığını ve Türkiye’nin tapusunu aldığını belirten Milletvekili Şahin Tin; “Anadolu’nun kapısını açan ve Türkiye’nin tapusunu eline alan Türk milleti olarak tarihe damgamızı vurmaya başarılarımızla dünyaya nam salmaya, kadim mirasları yaşatmaya devam edeceğiz. Malazgirt Zaferi’nin yıl dönümünde Sultan Alparslan ve onun şanlı ordusuna selam olsun” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211