Nilgün Ök'ten Bülent Arınç'a sert eleştiri: "Kafasındaki örümcek ağına bağlıyorum"

Son dönemde yaptığı FETÖ yanlısı açıklamalarla gündem olan AK Parti kurucularından ve TBMM eski Başkanı Bülent Arınç; 28 Ekim 2019 tarihinde DRT Denizli TV kanalında Güne Bakış’a konuk olan AK Parti Denizli Milletvekili Nilgün Ök tarafından da iddialı sözlerle eleştirilmiş ve “kafasında örümcek ağları” olmakla suçlanmıştı. AK Partili vekil DRT Denizli program sunucusu Cansu Karacık Yazıcı’nın, Arınç’ın kadınlara yönelik yıllar önce yaptığı açıklamalarına işaret ederek yönelttiği "Kadın Herkesin İçinde Kahkaha Atmayacak’’ sözlerini sert bir dille eleştirmiş ve isim vermeden “Ben bunu o kişinin kendi kafasındaki örümcek ağına bağlıyorum” demişti.

Geçtiğimiz günlerde verdiği röportajda Kanun Hükmünde Kararnameler için “bir faciadır” diyen, FETÖ yargılamalarını yapan bazı hakim ve savcıları da hedef alan, kayyum atamaları yapılan HDP’li Belediyelerle ilgili eleştirilerde bulunan Bülent Arınç bu açıklamalarından birkaç gün önce de Denizli’de bir TV programında AK Partili bir kadın milletvekili tarafından sert benzetmelerle eleştirildi ve “kafasında örümcek ağı olmakla” suçlandı. DRT Denizli TV ekranlarında yayınlanan Güne Bakış’ın programının konuğu Ak Parti Denizli Milletvekili Nilgün Ök’tü… Nilgün Ök programda Kadına Şiddet İle İlgili Konuştu. Nilgün Ök, Bülent Arınç’ın "Kadın Herkesin İçinde Kahkaha Atmayacak’’ sözlerini eleştirdi. Ben bunu o kişinin kendi kafasındaki örümcek bağa bağlıyorum” dedi…

ARINÇ’A BİR ELEŞTİRİ DE DENİZLİ’DEN, KADIN VEKİLDEN

Drt Denizli ekranlarında yayınlanan Cansu Karacık Yazıcı tarafından hazırlanıp sunulan Güne Bakış’ın konuğu AK Parti Denizli Milletvekili Nilgün Ök’tü. Nilgün Ök programda kadına şiddet ile ilgili konuştu. Milletvekili Ök, kadına şiddet hakkında ilk yasanın kendi dönemlerinde çıktığını söyledi. Ök, “Yasayla ilgili ciddi anlamda eleştiriliyoruz. Kânunumuz var ancak sıkıntı uygulama kısmında. Erkekleri uzaklaştırma kısmında rehabilite etmeliyiz. Uzmanlar kapsamında iyileştirme yapılmalıdır. Türkiye’de tedaviye ihtiyacı olan birçok erkek var. Kadına şiddetin 4 tane evresi var. Önce sözlü şiddet, hakaret, fiziksel ve son evre cinayet. Kadınlarımızın ve eşlerinin bir eğitim alması gerekiyor. Bu konuda Aile Sosyal Politikalar Bakanlığının ASDEP programı var. Vatandaşımız muhtarlık yoluyla bu programa ulaşabilir ve eğitim alabilir. Boşanma aşamasında ki bireylerin bu programlara çok ihtiyacı var” dedi

DRT DENİZLİ TV’DE AK PARTİLİ VEKİLDEN ARINÇ ELEŞTİRİSİ

Ök, Kadın cinayetlerinde, çocuk tecavüzlerinde iyi hal indiriminin olmadığının altını çizdi. “Pişmanlık yasasından yararlanamıyorlar. Emine Bulut davasında baba ile kızının asla görüştürülmemesi gerekiyor. Bu tarz davalara müebbet verilmesi lazım. Öncelikle bizim kadın erkek konusunda ciddi eğitim almamız gerekiyor. Kadınlarımızın ekonomik özgürlüğünü bile hazmedemeyen bir kesim var. Kadın erkek eşitliği okul müfredatlarımıza girmeli ve daha çok irdelenmeli.” dedi.

Programcı Cansu Karacık Yazıcı’nın bir kesim yeri geldi bizim kahkahamıza karıştı, bir kesim hamile kadınlara dil uzattı, bir kesim de kadın spikere dahi karıştı demesi üzerine Nilgün Ök, “Bence o bir kesim değil, o kişinin cahilliği, bunu söyleyenin kendi kafasındaki örümcek ağına bağlıyorum. Kişi kendinden mesul, her şey eğitimden geçiyor’’ dedi.

Röportajı ve sözleri AK Parti içinde de tartışmalara yol açan ve AK Partili siyaset adamları tarafından dahi eleştirilen Bülent Arınç FETÖ’yü aklamaya çalıştığı suçlamalarına da hedef oldu. AK Partili bazı vekiller Arınç’ın açıklamaları ile ilgili savcıları göreve bile çağırmışlardı. Bu arada Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan da Bülent Arınç’ı eleştirerek, “'KHK facia' ifadesi kullanmasını esefle karşıladım” demişti.

Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2019, 17:25
YORUM EKLE
YORUMLAR
Selim bayrak
Selim bayrak - 3 yıl Önce

Böyle gazetecilerin olduğunu bilmek ne kadar güzel. Severek izliyoruz Cansu Hanım. Sorularınız çok tarafsız tebrikler

SIRADAKİ HABER