“Nohut ıslahı ve tohumculuk çalışmaları yüzümüzü güldürüyor”

Çal Meslek Yüksekokulu’nda incelemelerde bulunan Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Rektör Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, “Çal Meslek Yüksekokulumuz, nohut ıslahı ve tohumculuk üzerine gerçekleştirdiği çalışmalar ile yüzümüzü güldürüyor” dedi.

“Nohut ıslahı ve tohumculuk çalışmaları yüzümüzü güldürüyor”

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Rektör Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Necip Atar ile birlikte Bekilli ve Çal Meslek Yüksekokulları’nda incelemelerde bulundu. Bekilli Meslek Yüksekokulu’nda, Yüksekokul Müdürü Doç. Dr. Ali Kaya, öğretim elemanları ve idari personel ile toplantı gerçekleştiren Rektör Prof. Dr. Kutluhan, okulun ihtiyaçlarının tespiti ve yüksekokulun daha iyi noktalara gelebilmesi adına öğretim elemanları ile görüş alışverişinde bulundu. Rektör Kutluhan ve beraberindekiler Bekilli’nin ardından Çal İlçesi’ne geçti. Çal Meslek Yüksekokulu’nda Çal Kaymakamı Ertuğrul Aslan, Çal Belediye Başkan Vekili Mustafa Yüksel, Çal Meslek Yüksekokul Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Aysel Yeşilyurt Er, öğretim elemanları ve idari personel ile görüşme gerçekleştirdi.

Bölümlerin iyileştirilmesi konusunda öğretim elemanlarından fikirlerini alan Rektör Kutluhan; “Çal Meslek Yüksekokulumuz, nohut ıslahı ve tohumculuk üzerine gerçekleştirdiği çalışmalar ile yüzümüzü güldürüyor. Ziraat Fakültemizin açılması ile burada yapılan çalışmalar bir kat daha anlam kazanacaktır. Bölgenin tarımsal ürün çeşitliliğine yönelik meyve ve sebze işleme teknolojisi ile özellikle bu ürünlerin nakliyesini gerçekleştiren ağır vasıta şoförlerini yetiştirmeye yönelik bir programı burada hayata geçirmeliyiz. Özellikle nakliye alanında hizmet veren firmalar da bu alanda eğitimli gerekli yeterlilik belgelerine sahip ara eleman istihdamı etmek istiyor. Bu programları yüksekokulumuza kazandırmak için çalışmalara bir an önce başlamalıyız.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER