Nostalji sevenlerin ortak adresi

Denizli Antika Severler ve Antikacılar Derneği öncülüğünde Pamukkale Belediyesi İncilipınar Pazar Yeri’nde kurulan ‘Antika Pazarı’, Türkiye’nin en büyük 3’üncü antika pazarı olma özelliğini taşıyor.

Denizli Antika Severler ve Antikacılar Derneği öncülüğünde, Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla Pamukkale Belediyesi İncilipınar Pazar Yeri’nde ‘Antika Pazarı’ kuruldu. Denizli’de ilk kez kurulan antika pazarı, vatandaşlardan yoğun ilgi gördü. Ege Bölgesi'nde ilk olduğu belirtilen pazarın, Türkiye’nin en büyük 3’üncü antika pazarı olma özelliğini taşıyor. Afyonkarahisar, Eskişehir, Aydın, Uşak, Kütahya, İzmir, Bursa ve Ankara gibi kentlerden de satıcılar pazarda tezgah açarken; birbirinden değerli ve güzel eski dikiş makinesi, fotoğraf makinesi, daktilo, gramofon, televizyon, radyo, kılıç ve para gibi ürünler sergilendi.

Dernek olarak pazar kurmaya karar verdiklerini belirten Denizli Antika Severler ve Antikacılar Derneği Başkanı Faruk Demirdöğer, Büyükşehir Belediyesi’nden destek istediklerini belirterek; “Bizim pazarımız bit pazarı değil. Antika pazarı ile bunu lütfen karıştırmasınlar. Burada satılan eşyalar her bütçeye hitap ediyor. Eski olan özlemi olan kişileri bekliyoruz. Tek isteğim Büyükşehir Belediyesi’nde destek. Çünkü bu Pazar Türkiye’nin üçüncü büyük antika pazarı özelliğini taşıyor” dedi.

Güncelleme Tarihi: 08 Aralık 2019, 18:56
YORUM EKLE
YORUMLAR
ayşe şimşek
ayşe şimşek - 7 ay Önce

hala kurulumu antika pazarı

SIRADAKİ HABER