NUR PASTANELERİ, DENİZLİ’DEKİ İLK ŞUBESİNİ; KIBRIS ŞEHİTLER’DE AÇTI

El arabasıyla dondurma satarak ticaret hayatına başlayan Muharrem Karateke’nin 1955 yılında temelini attığı ve şu anda ülke genelinde 100’e yakın şubesi olan Nur Pastaneleri, artık Denizli’de. 45 çeşit dondurma ve yaş pasta çeşitleriyle iddialı olan Nur Pastaneleri, Denizli’deki ilk şubesini; Mehmetçik Mahallesi Kıbrıs Şehitler Caddesi’nde açtı.

NUR PASTANELERİ, DENİZLİ’DEKİ İLK ŞUBESİNİ; KIBRIS ŞEHİTLER’DE AÇTI

El arabasıyla dondurma satarak ticaret hayatına başlayan Muharrem Karateke’nin 1955 yılında temelini attığı ve şu anda ülke genelinde 100’e yakın şubesi olan Nur Pastaneleri, artık Denizli’de. 45 çeşit dondurma ve yaş pasta çeşitleriyle iddialı olan Nur Pastaneleri’nin Denizli’deki ilk şubesi, Mehmetçik Mahallesi Kıbrıs Şehitler Caddesi’nde düzenlenen görkemli törenle hizmete başladı. Açılışa; Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammed Subaşıoğlu, Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, İl Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, İşadamı Sait Atıcı ve vatandaşlar katıldı. İşletme hakkında bilgiler veren Nur Pastaneleri personellerinden Fatih Demir, “Nur Pastaneleri, 1955’ten başlayan 63 yıllık serüvenimiz bugünlere taşınmıştır. 400’ü aşkın ürünümüzle 250 kişilik imalat ve 1000’e yakın personeliyle, 100 bayisiyle kendisini ispatlamış bir firmadır. Birinci öncülüğümüz; dürüstlük, samimiyet, ürünlerimizde kalite ve müşterilerimizin memnuniyetidir. 63 yıl önce dondurma ile başlayan serüven, bugün 400’ü aşkın ürünümüzle devam etmektedir. Akşam pişirilen ürünlerimiz; son derece hijyen, hassasiyetle araçlarımızla 100’ü aşkın bayimize taze taze ulaştırılmakta, müşterilerimize sunulmaktadır” dedi.

“DENİZLİ’DE ŞUBE SAYIMIZI 20’E ÇIKARMAYI HEDEFLİYORUZ”

Denizli halkına da hizmet vermeye başladıklarının altını çizen Demir, “45 çeşit dondurmamız, yaş pasta çeşitlerimiz, çok iddialı olduğumuz butik pastalarımızla, kurabiye, özellikle makaron, birçok tatlı ve sütlü tatlılarımızla, başta su böreği ve diğer mayalı ürünlerimizle, serpme kahvaltımız, sıcak ve soğuk içeceklerimiz, salebimiz, yine çok iddialı olduğumuz yüzde 100 sadeyağlı irmik helvamızla çok uygun fiyatlarla Denizli halkımıza hizmet vermeye başladık. Bugüne kadar 250 kişilik imalat ekibimizle el değmeden, teknolojiyle tamamen hijyenik bir ortamda imalatlarımız oluyor. Denizli’de ilk Kıbrıs Şehitlerde açılıyor. İlerleyen süreçlerde 20’ye yakın şube sayımıza ulaşmak istiyoruz. Böylelikle daha farklı illere, aynı kalitede ürünlerimizi ulaştırmak ilk hedefimizdir. 45 çeşit dondurmamız var. 400’e yakın ürünümüzle. Su böreğimiz var; kıymalı, mantarlı olarak. Mayalılarımız var; günlük sıcak pişmekte. Kahvaltılarımız, tost gruplarımız var. Organizasyonları yapıyoruz. Düğünler, nişan, doğum günleri alıyoruz. Geri dönüşler, memnuniyetler çok güzel. Ürünümüzden çok memnun oluyorlar” diye konuştu.

“MÜŞTERİLERİMİZLE AİLE GİBİYİZ”

Müşterilerle bir aile gibi olduklarının altını çizen Demir, şunları söyledi: “Böyle bir ortam olunca da geri dönüşlerimizde çok memnuniyetle oluyor. Biz de bunlardan çok memnunuz. Denizli’ye ilk açılışımız normal fiyatlardan daha altta, indirimli bir şekilde oluyor. Fiyatlar Denizli’ye göre normal. Bazı tatlılarımıza müşterilerimiz şaşırıyor. Denizli’de açılışımızdan dolayı indirimde. Güncel piyasanın fiyat yükselmesine dair fiyatlarımızda artışımız yok. Daha da fiyat düşürüyoruz. Donuk ürünlerimiz var. Yaş pastalarımız, butik ürünlerimiz var. Nasıl bir model, nasıl tasarım istenirse aynısını biz butikte ortaya döküyoruz. Ağırlıkta daha çok çocukların oyun karakterleri, herhangi bir hayali şeyleri biz resimde aldıktan sonra aynısını yapıyoruz. Bütün ürünlerimiz tek bir noktada. 250 kişilik bir çalışan kadromuz var. Hepsi alanında en iyi ustalar. Günlük orada üretilip, sabah gün doğmadan buraya ulaşıyor. Günlük sunumlar yapılıyor. Bunlar en çok dikkat ettiğimiz noktalarımız.”

“HER TÜRLÜ ORGANİZASYONLARA HİZMET VERMEYE HAZIRIZ”

“En çok dikkat çeken dondurmamız, yanık dondurmadır” diyen Demir; şöyle devam etti: “Yanık dondurmamızın yanı sıra birçok meyveli dondurmamız var. Meyvelilerde bizde en çok değer katan bizzat ürünlerimizin meyveli olarak; tatlandırıcı, şuruplar olmaması. Bütün ürünlerimizde dikkat ettiğimiz tatlandırıcı olarak şeker kullanmamız. Kesinlikle glikozun fabrikaya girmemesi. Bizim kalitemizde en çok çizgimizi bozmayan şeker kullanmamız. Sütlerimiz günlük geliyor. Dünyaca meşhur Bucak Salebimiz var. Salepte 1’inci kaliteyi kullanmaya çalışıyoruz. Salebimiz deneyimli ustalarımızla günlük hazırlanıyor. Kuru pastalarımızda 100’e yakın çeşidimiz var. İçerik olaraktan margarin kullanmıyoruz. Bizim şuanda ön plana çıkan Antep Kahkemiz var. Kuru meyve çeşitli kuru pastalarımız var. Makaronumuz var. Gümüş tepsilerde, gondollarda 1’inci kalite çikolatalarımızla süslüyoruz. Sonra onlara yine istenilen tarzda süs yapıyoruz. Düğün, nişan özel günlerde sayısında sınır olmadan buraya günlük taze bir şekilde buraya servis yapılıyor. İçerik olaraktan da çok zengin frambuaz, karamel, fındıklı, fıstıklı; kestaneli pastamız öne çıkanlardan. İçerik olarak yoğun bir şekilde malzemesi içinde bulunuyor. Speciallerimiz var. Kadife pastalarımızdan çok rağbet var. Donuklardan bütün çeşitlerimiz var. Sabahki servisimizde su böreğimiz kıymalı ve peynirli olarak hazırlanıyor. Su böreğimize kesinlikle müşterilerimize tavsiye ediyoruz. Serpme kahvaltımızda zengin olarak çok çeşit var. Etkinliklere hazır bir şekilde sıcak serviste yapıyoruz. Çocuk oyun alanımızla birlikte 80 kişiye hitap eden salonumuzla her türlü toplantı, kutlama ve organizasyonlara hizmet vermeye hazırız.”

ALPER PARLAK​​​​​​​

YORUM EKLE
YORUMLAR
zaira dimitradze
zaira dimitradze - 12 ay Önce

herşeyii çok lezetli

SIRADAKİ HABER