'O DAİREYE TALİBİM, GETİRSİN MASAYA'

'O DAİREYE TALİBİM, GETİRSİN MASAYA'

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun, kızının Ataşehir’deki Adalar manzaralı ultralüks rezidansı hakkında ‘100 bin dolara satarım’ sözünü değerlendiren AK Parti İl Başkanı Necip Filiz, “Ben buradan ‘hodri meydan’ diyorum. Ben o yüz bin Dolar’ı o daire için veririm. O daireye talibim. Getirsin masaya, alalım” dedi.

AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz, DRT Denizli ekranlarında yayınlanan ve İrfan Atasoy tarafından hazırlanıp sunulan Güne Bakış Programı’nın konuğu oldu. Genel gündem değerlendirmesinin yanında Denizli’deki gelişmeleri de yorumlayan Başkan Filiz, “AK Parti, Türkiye’de eğitime ulaşılabilirlik problemini çözmüş bir partidir. Gerek üniversite, gerek ise ortaöğretim ve liselerde erişilebilirlik ve ulaşılabilirlik sağlanmıştır. Bu, eğitime verdiğimiz önem ve bütçede ayırdığımız pay ile ilgilidir” diye konuştu. Milli ve yerli olmanın AK Parti’nin ana hedefleri arasında yer aldığını belirten Necip Filiz, Türkiye için doğru yolda gittiklerini, milli ve yerli hamleler ile her alanda atılım gerçekleştirip; 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine emin adımlarla ulaşacaklarını ve bunun önünde bir engel görmediklerini söyledi. Başkan Filiz, 16 Nisan seçimleri sonrası Türkiye’de bir doğum sancısı yaşandığını ve bunun neticesinde kabuğunu da kıracağını kaydetti.

“ÇAMUR ATARAK YALAN SÖYLEYEREK MUHALEFET YAPILMAZ”
CHP’nin Türkiye’deki muhalefet anlayışını 50 yıldır değiştirmediğini belirten İl Başkanı Filiz, “yalan söyleyerek, çamur atarak muhalefet yaptıklarını inanıyorlar. Muhalefet, demokrasinin vazgeçilmez bir unsurudur. İktidarı denetler. Demokrasinin işleyişidir. Ama bu CHP ile mümkün değildir” diye konuştu.

“O REZİDANS’A TÂLİBİM…”
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kızına ait olan rezidans konusunu da değerlendiren Başkan Filiz, Kılıçdaroğlu’nun “bir milyon Dolar değil, yüz bin Dolar verene daireyi vermeye hazırım” sözüne karşılık, “ben buradan ‘hodri meydan’ diyorum. Ben o yüz bin Dolar’ı o daire için veririm. O daireye talibim. Getirsin masaya, alalım” dedi.

“GENEL BAŞKANIMIZIN VERECEĞİ HER GÖREVE HAZIRIM”
Denizli’de devam eden kongre sürecine dair açıklamalarda da bulunan Başkan Filiz, Pamukkale ve Merkezefendi İlçeleri’nde çalışmaların büyük bir heyecanla sürdürüldüğünü, en uygun kişinin de ilçe başkanı olacağını söyledi. Başkan Filiz, kendisinin il başkanlığına aday olup olmayacağı ile ilgili soruya ise, “teşkilatın bize verdiği görevler var. Şu an bunlarla ilgileniyoruz. İl kongresinin Şubat 2018 öncesi olması düşünülmüyor. Genel Başkanımızın bize vereceği her türlü göreve de hazırız. Hayatımdaki en onurlu görevi yapıyorum. AK Parti İl Başkanı olmak ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan gibi bir dünya lideri ile beraber aynı partide siyaset yapabilmek herkese nasip olacak bir şey değil ” cevabını verdi.

“DENİZLİ’DE ALTYAPI ÇALIŞMALARI NİSAN 2018’DE BİTECEK”
Denizli’nin her noktasında devam eden altyapı ve üstyapı çalışmaları hakkında da açıklama yapan Başkan Filiz, “halkımızdan biraz sabır istiyoruz. Onları da anlıyorum. Bu sıkıntıları biz de yaşıyoruz. Ancak şunu belirteyim; Denizli’de altyapı çalışmaları Nisan 2018’de nasipse bitecek. Rahat bir nefes alacağız. Ondan sonra sadece üstyapı çalışmaları devam edecek” dedi. 

 

İRFAN ATASOY

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner220

banner221