“O GÜN DUR DEDİK EKMEĞİMİZİ BÖLDÜRMEDİK”

Denizli Fırıncılar Odası Başkanı Bekir Karadaban, 15 Temmuz Şehitlerini Anma Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla, Denizli’deki 50 fırına ve bin 500 satış noktasına  ‘O Gün Dur Dedik Ekmeğimizi Böldürmedik’ yazılı 150 bin adet ekmek ambalajı dağıttıklarını söyledi.

15 Temmuz Şehitlerini Anma Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla tüm yurtta olduğu gibi Denizli’de de çeşitli anma etkinlikleri düzenlendi. Denizli Fırıncılar Odası da 15 Temmuz’u unutmadı, anlamlı bir projeyi hayata geçirdi. Proje kapsamında Denizli’deki 50 fırına ve bin 500 satış noktasına  ‘O Gün Dur Dedik Ekmeğimizi Böldürmedik’ yazılı 150 bin adet ekmek ambalajı dağıtıldı. Denizli Fırıncılar Odası Başkanı Bekir Karadaban basın mensuplarıyla bir araya gelerek projeyi anlattı. Başkan Karadaban; “15 Temmuz 2016 gecesi halkımız, Şair Mehmet Akif Ersoy’un ‘Hangi çılgın bana zincir vuracakmış? Şaşarım!” sözlerindeki gibi kendi iradesine sahip çıktı.  Kendilerini tankların önüne atarak bir zafer elde etti. Ecdatlarımızın şehit kanlarıyla bizlere bıraktığı bu topraklar için bizler de üzerimize düşen görevi yerine getirdik ve bu hain girişimi engelledik. Kalkışmada şehit olan tüm kardeşlerimizi anıyor ve Allah’ tan rahmet diliyorum” dedi.

“150 BİN ADET 15 TEMMUZ AMBALAJI DAĞITTIK”
Denizli Fırıncılar Odası olarak, bundan sonraki nesillere bu tarihi günü anımsatma açısından böyle bir çalışma yaptıklarını belirten Başkan Karadaban, sözlerine şöyle devam etti: “150 bin adet sadece sabah çıkan ekmekler için bu anlamlı ambalajları yaptırdık. Proje kapsamında Denizli’deki fırın ve pek çok satış noktasına ambalajlarımızı dağıttık. Bir daha o kara gecenin yaşanmamasını temenni ediyoruz. Rabbim vatanımızı milletimizi korusun.”

SERDAR KİRİŞ – PINAR ÇANKAYA

Güncelleme Tarihi: 15 Temmuz 2018, 17:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER