“O her zaman yüreğimizde olacak”

7 Haziran’da geçirdiği beyin kanaması sonucu hayatını kaybeden CHP Denizli Milletvekili Kazım Arslan, önce CHP Grup toplantısında, ardından Meclis toplantısında anıldı. Partisinin Grup Toplantısı’nda konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu; “Onu sonsuzluğa uğurladık. Ama o her zaman içimizde ve yüreğimizde olacak” dedi.

“O her zaman yüreğimizde olacak”

CHP Grup Toplantısı, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında yapıldı. Toplantıda; 7 Haziran 2019 Cuma günü bayram tatili için gittiği Antalya’da geçirdiği beyin kanaması sonucu yaşamını yitiren CHP Denizli Milletvekili Kazım Arslan’ın grup toplantısındaki koltuğuna karanfillerle donatılmış fotoğrafı konuldu. Oturuma başkanlık eden CHP Grup Başkan Vekili Engin Özkoç; “Denizli Milletvekilimiz Kazım Arslan, çok sevdiğimiz bir ağabeyimizdi. Kendisine ve karşısındakine verdiği değer, ülkemize karşı verdiği mücadelesi ile aramızda büyük bir saygınlık uyandıran, her siyasi partiden kendisine karşı teveccüh gösterilen; duruşu, konuşması, çalışkanlığıyla hepimize örnek olan değerli Denizli Milletvekilimizi maalesef kaybettik. Kendisine Allah’tan rahmet, ailesine ve tüm CHP’lilere başsağlığı diliyorum. Kendisiyle ilgili olarak Milletvekilleri arasında bir anma gecesi de yapacağız. Bu gecede, kendisinin bugüne kadar getirdiği hizmetleri dile getireceğiz” dedi.

“O HER ZAMAN YÜREĞİMİZDE OLACAK”

Toplantıda konuşan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu; “Kazım Arslan, gerçekten gurubumuzun sevilen bir milletvekiliydi. ‘Abi’ olarak biliniyordu. Belli olay ve konuşlarda görüşleri alınır ve dinlenirdi. Zaman zaman gelir, benimle düşüncelerini paylaşırdı. Denizli ve Türkiye bağlamında görüşlerini aktarırdı. Oturmuş bir kişiliği vardı. Bir hukukçu, bir sanayici, ona aşkın sivil toplum kuruluşunun ya yöneticisi ya da yönetim kurulu üyesiydi. Dolayısıyla hayatın her alanına giren, çalıştırdığı işçilerle bir aile atmosferi oluşturan Denizli’nin de abisi olan saygıdeğer bir insandı ve biz onu kaybettik. Allah’tan rahmet diliyoruz. Yakınlarına ve camiamıza başsağlığı diliyoruz. Genç yaşta, verimli bir yaşta hayata veda etti. Onu sonsuzluğa uğurladık. Ama o her zaman içimizde ve yüreğimizde olacak. Dolayısıyla bütün Denizlili kardeşlerime de başsağlığı dileklerimi aktarmak isterim” diye konuştu.  

“ARSLAN’I KAYBETMENİN DERİN ÜZÜNTÜSÜNÜ YAŞIYORUZ”

Merhum Denizli Milletvekili Arslan, Meclis toplantısında da anıldı. Gündem dışı söz alan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca; şunları söyledi: “40 yıllık dürüst, ilkeli, siyasi yolculuğunu 25, 26, 27’nci Denizli milletvekilimiz olarak sürdüren, hukukçu kimliğiyle saygın bir avukat, sanayici kimliğiyle üreten Türkiye mücadelesinde saygın bir iş insanı, onlarca STK üyeliğiyle, eğitim, kültür alanlarında yardımsever bir yurttaş olan, siyasette kavgadan çok uzlaşıcı ayrıştırmadan çok birleştirmeyi kendisine şiar edinmiş örnek siyasetçi hepimizin büyüğü, ilimizin Denizli’nin milletvekili değerli abimiz Kazım Arslan’ı kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin bir mensubu olmanın haklı onurunu yaşayan ve bu sorumlulukla bizlere örnek olmuş değerli milletvekilimiz Sayın Kazım Arslan’ı saygıyla anıyor ve hepimize başsağlığı diliyorum.”

Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2019, 16:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER