"O İHALE" TAMAM!

Aydın-Denizli otoyolu projesine yönelik müjde veren AK Parti Aydın Milletvekili ve TBMM KİT Komisyonu Başkanı Mustafa Savaş, otoyol projesine yönelik ihalenin gerçekleştiğini belirtti.

"O İHALE" TAMAM!

İhalesi merakla beklenen Aydın-Denizli otoyolu projesine yönelik müjde; AK Parti Aydın Milletvekili ve TBMM KİT Komisyonu Başkanı Mustafa Savaş'tan geldi. Milletvekili Savaş, yaptığı açıklamada; otoyol projesine yönelik ihalenin gerçekleştiğini belirterek, bu yeni otoyolla AK Parti iktidarı tarafından Aydın'a verilen büyük bir sözün daha hayata geçirildiğini dile getirdi. Savaş; ihalesi yapılan kesimin İzmir'den Antalya Alanya’ya kadar kesintisiz ulaşım sağlayacak otoyolun 154 kilometrelik ikinci etabını kapsadığını belirtti. Aydın-Denizli Otoyolu ile sonraki etaplarda ihalesi yapılacağını söyleyen Milletvekili Savaş, Denizli-Burdur ve Burdur-Antalya Otoyolları’nın tamamlanmasıyla İzmir-Antalya hattındaki 580 kilometrelik devlet yolunda 6-7 saat süren seyahatin, 440 kilometrelik otoyolla 3-3,5 saate ineceğini ve bu sayede iki turizm kentinin birbirine bağlanacağını söyledi.

“HEMŞEHRİLERİMİZE HAYIRLI UĞURLU OLMASINI DİLİYORUM"

Aydın-Denizli Otoyolu Projesi'nin, Aydın ve Denizli gibi kentleri birbirine bağlamanın yanında, Pamukkale, Efes antik kentleri gibi önemli turizm merkezlerine de ulaşımı kolaylaştıracağına işaret eden Milletvekili Savaş, “Ege Bölgesi'ndeki turizm, tarım ve ticaret bölgelerine güvenli ve konforlu şekilde kara yoluyla ulaşım sağlanacak. AK Parti iktidarımızın Aydın'a yatırımları artarak devam edecek. Vatandaşlarımızın desteği en büyük gücümüz. Yeni otoyol projemizin Aydın'a ve hemşehrilerimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum" diye konuştu. (İHA)

Güncelleme Tarihi: 28 Kasım 2018, 16:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER