'OCAK AYI SONUNDA 3 KAVŞAĞI DA AÇMAYI PLANLIYORUZ'

'OCAK AYI SONUNDA 3 KAVŞAĞI DA AÇMAYI PLANLIYORUZ'

Denizli’deki alt ve üst yapı çalışmalarındaki son durum hakkında bilgiler aktaran Denizli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Aydın, “Üçgen Kavşağı,  Sanayi Kavşağı, Hal Kavşağı olmak üzere şu anda 3 kavşağın peş peşe hızlı bir şekilde yapımı devam ediyor. Ocak ayı sonu itibariyle 3 kavşağı da açıp, artık Denizlililere rahat bir nefes aldırmak istiyoruz” dedi.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Aydın,  DRT Denizli ekranlarında yayınlanan ve Tolga Alp Düzgören tarafından hazırlanıp sunulan ‘Haberin Merkezi’ programına konuk oldu. Aydın, programda Denizli’deki alt ve üst yapı çalışmalarındaki son durum hakkında bilgiler aktardı. Denizli’nin vizyon projelerinden olan ve 121 Dev Proje içerisinde yer alan kavşak projelerini anlatan Aydın; “Üçgen Kavşağı’nı, Zeybek Kavşağı ile birlikte ihale etmiştik. Zeybek Kavşağı’nı tamamladık ve şu anda ulaşıma açmış durumdayız. Üçgen Kavşağı,  Sanayi Kavşağı, Hal Kavşağı olmak üzere şu anda 3 kavşağın peş peşe hızlı bir şekilde yapımı devam ediyor. Ocak ayı sonu itibariyle 3 kavşağı da açıp, artık Denizlililere rahat bir nefes aldırmak istiyoruz. Vatandaşımızın ne çektiğini biliyoruz. Biz de Denizli’de yaşıyoruz ve aynı yolarlı kullanıyoruz. Vatandaşlarımızdan biraz daha sabır bekliyoruz. 3 kavşağında Denizli’ye ana yol üzerinde rahatlık sağlamasını istiyoruz. Onun haricinde Merkez’deki üst yapılarımız devam ediyor” dedi.

“HIZLI VE EKSİKSİZ YAPMAYA ÇALIŞIYORUZ”
Aydın sözlerine şöyle devam etti: “Fatih caddesini bitirdik. Hüdai Oral Caddesi’nin asfaltı bitti. Baca yükseltmeleri var. İki gün içinde trafiğe açılacak. Üniversite bölgesindeki caddelerimizde çalışmalarımız devam ediyor. Ulus ana arter olduğu için yapıp çıkmak zorundaydık. Hızlı yaptığımız için eksiklerimiz oldu. Biz hem hızlı olsun, hem ucuz olsun hem de en iyisi olsun istiyoruz. Hepsini bir arada alabilmek için elimizden geldiğince uğraşıyoruz. Hatalarımız olduğunda düzeltiyoruz. Güzel olsun diye titizlendiğimizde işler uzun sürüyor. Bu sefer de vatandaşın tepkisiyle karşılaşıyoruz. Elimizden geldiğince hem kısa zamanda hem de eksiksiz bir şekilde işleri yapmaya çalışıyoruz.”

“İNSANLARIN SAĞLIĞI VE MUTLUĞU BİZİM İÇİN ÖNEMLİ”
“İnsanların sağlığı ve mutluğu bizim için önemli” diyen Aydın sözlerinin devamında ise; “Vatandaşlarımız yollarda sıkıntı çekmesin, tozdan çamurdan kurtulsun diye çalışmalarımızı yürütüyoruz. Acil müdahale gerektiren yerlerde geçici yamalar yapıyoruz. 2010 yılında yaptığımız yerleri tekrar yapmıyoruz. 2017’de yaptığımız yerleri de tekrar yapmayacağız. Biz yeni yerler yapıyoruz. Ana çekirdek bitti. Alt ve üst yapı çalışmalarımıza tüm hızıyla devam edeceğiz” ifadelerine yer verdi. 

 

PINAR ÇANKAYA

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner220

banner221