ODTÜ DENİZLİ'DE ATIK MALZEMELER SANAT ESERİ OLDU

ODTÜ DENİZLİ'DE ATIK MALZEMELER SANAT ESERİ OLDU

ODTÜ Geliştirme Vakfı Özel Denizli Okulları 20’nci kuruluş yılları nedeniyle çeşitli etkinlikler düzenledi. Bu kapsamda öğrenciler ve resim öğretmenleri bir araya gelerek ilk kez “atık malzemelerden” 3 boyutlu eserler oluşturdu. 70 eser, Forum Çamlık Avm’de  ’20. Yıl Heykel Sergisi’ adıyla beğeniye sunuldu.

ODTÜ’DEN “ÇEVRECİ 20. YIL SERGİSİ”
ODTÜ Geliştirme Vakfı Özel Denizli Okulları 20’nci kuruluş yıllını çeşitli etkinliklerle kutluyor. Etkinlikler kapsamında Forum Çamlık Avm’de ’20. Yıl Heykel Sergisi’ oluşturuldu. Sergi için resim öğretmenleri ve 675 öğrenci emek verdi. Atık malzemeleri sanata dönüştürerek 3 boyutlu heykeller meydana getirildi. Her heykele bir de hikaye yazıldı. Sergi öğrencilerin müzik dinletisi ve step gösterileriyle başladı. Serginin açılışına; Denizli Valisi Hasan Karahan, Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, öğretmenler, öğrenciler, veliler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Eserler, katılımcılardan büyük beğeni gördü.

 “ODTÜ OKULLARI DENİZLİ İÇİN BÜYÜK ŞANS”
Sergiye dair bilgiler veren ODTÜ Geliştirme Vakfı Özel Denizli Okulları Müdürü Kenan Ömeroğlu; “Kurumumuz bu yıl 20’nci kuruluş yıldönümünü kutluyor. Anadolu Lisesi olarak da bu yıl ilk mezunlarımızı vereceğiz. 20’nci yıl etkinliklerimiz kapsamında ilk kez heykel sergisi oluşturduk. Çevreci ve geri dönüşümü ön planda tutan malzemelerle gerçekleştirilen eserlerin sunulduğu sergimiz yoğun ilgi görüyor. Kurum olarak çok mutluyuz. Öncelikle öğrencilerimizin hem sosyal hem de akademik açıdan çok daha başarılı olabilmeleri için; sürekli olarak öğretmenlerimizi hizmet içi seminerlerine tabi tutuyoruz. Böylece başarı da, sosyal sorumluluk projeleri de kendiliğinden geliyor. Kurumumuzun, ODTÜ Vakıf Okulları’nın Denizli için büyük şans olduğunu düşünüyorum” dedi. 

 

PINAR ÇANKAYA- ALPER PARLAK

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211