ODTÜ DEV TURNUVAYA 4'ÜNCÜ KEZ EV SAHİPLİĞİ YAPTI

ODTÜ DEV TURNUVAYA 4'ÜNCÜ KEZ EV SAHİPLİĞİ YAPTI

ODTÜ Geliştirme Vakfı Özel Denizli Okulları ve PAÜSA Satranç Kulübü ortaklığında 4’üncü Geleneksel Satranç Turnuvası düzenlendi. Her yaş grubundan katılımcıların kıyasıya yarıştığı turnuva, renkli görüntülere sahne oldu.

ODTÜ Geliştirme Vakfı Özel Denizli Okulları ve PAÜSA Satranç Kulübü beraberliğinde 2013 yılından bu yana geleneksel olarak düzenlenen ODTÜ Geliştirme Vakfı Özel Denizli Okulları Satranç Turnuvası’nın 4’üncüsü yapıldı.

İki gün boyunca süren turnuvaya her yaş grubundan 300 sporcu, velilileri, organizasyon görevlileri ile toplamda bin kişi katıldı. Turnuvanın açılışında; Romanya’da düzenlenen Dünya Okullararası Satranç Şampiyonası’na katılarak dünya üçüncüsü olan ODTÜ Geliştirme Vakfı Özel Denizli Okulları öğrencisi Batuhan Özen, konuşma yaptı. Ayrıca turnuvada canlı yayın uygulaması ile tüm katılımcılar maç kritiklerini hem internetten, hem de okul içerisinde takip etme şansı buldu. Turnuva kapsamında ilk kez “baby chess” müsabakası uygulanarak şenlik ortamı oluşturuldu. Veli ve öğretmenlere akıl oyunları paneli düzenlendi. Turnuvanın sonunda ana sınıfı şenliğinde minikler kategorisinde her sporcuya madalya, diğer kategorilerde birincilere çeyrek altın, ilk üç sporcuya kupa, 4-10 derecelere ve en iyi kadın sporculara madalya verildi. Açık kategoride ise birinci yarım altın, ikinci ve üçüncü çeyrek altınla ödüllendirildi.

ZAFER GÜVENÇ

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211