ODTÜ GELİŞTİRME VAKFI, 20. YILINI KUTLADI, İLK LİSE MEZUNLARINI UĞURLANDI

ODTÜ GELİŞTİRME VAKFI, 20. YILINI KUTLADI,  İLK LİSE MEZUNLARINI UĞURLANDI

ODTÜ Geliştirme Vakfı Denizli Okulları, kuruluşunun 20’nci yılında; ilk lise mezunlarını, görkemli bir tören ile uğurladı.

ODTÜ Geliştirme Vakfı Denizli Okulları, kuruluşunun 20’nci yılında muhteşem bir diploma töreni düzenledi. Okulun spor salonunda düzenlenen törene; ODTÜ Geliştirme Vakfı Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Okan Tarhan, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Canan Çilingir, Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Hüsnü Enginarlar, Kurucu Temsilcisi Deniz Keskin, İdari Koordinatör Nihat Özden, Okul Müdürü Kenan Ömeroğlu, Yöneticiler, Öğretmenler ve veliler katıldı. Törende, 2017-2018 Eğitim Öğretim yılı ilk dönem lise mezunlarını uğurladı. Okuldan mezun olmanın heyecanını yaşayan 21 öğrencinin mutluluğu gözlerinden okundu. Tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Daha sonra mezun öğrenciler Onur Turhan ve Merve Beril Zeybek Eğitim meşalelerini yaktı.

“ATATÜRK’ÜN İLKE VE DEVRİMLERİNİ AKLINIZDAN ÇIKARMAYIN”
Diploma töreninin açılış konuşması Okulun Lise Yöneticisi Melda Çınar tarafından gerçekleştirildi. “Sevgili Mezunlar” diyerek sözlerine başlayan Çınar; “Çağdaş bir insan olma bilincine ve duyarlılığına sahip bireyler yetiştirmeyi ilke edinmiş olan ODTÜ Geliştirme Vakfı Okulları’ndan sizi ilk mezunlarımız olarak üniversiteye uğurlarken, okulumuzun 20’nci yaşını kutladığımız bu öğrenim döneminde eğitim emeğinin ve eyleminin farkında öncü bir okul olmanın sevinç ve gururunu duyuyoruz. 20 yaş gençlik yaşıdır. Bizler çağdaş ve yenilikçi eğitim öğrenim anlayışımızla insanlığın bilimsel ve sanatsal gelişimine katkıda bulunacak, ilerici aydınlık kuşaklar yetiştirmek istek ve bilincimizle, 50’nci, 100’üncü yaşımızda da ODTÜ okulları olarak genç olacağız. Sizler bu ülkenin en iyi eğitim kurumlarının birinde bireysel ve toplumsal gelişiminizi, dünyayı daha anlaşılır ve insani kılma farkındalığınızı, eleştirel zekanın yaratıcılık ve duyarlılıkla harmanlanmasını önemseyen bir anlayışla yarınlara hazırlandınız. Atatürk’ün ilke ve devrimlerinin evrensel ışığını, yol ve yön göstericiliğini aklınızdan çıkarmayınız. Yaşama coşkunuz ile üretici ve yaratıcı varlığınız ile hep birlikte nice 20. yıllarda buluşmak dileklerimiz ile hepinizi sevgi ile kucaklıyoruz” diye konuştu.

“ODTÜ’NÜN FARKINI HER YERDE GÖSTERECEĞİNİZDEN EMİNİM”
“20 yılda bizler sizlerden, sizler bizlerden çok şey öğrendik” diyerek sözlerine başlayan Okulun Kurucu Temsilcisi Deniz Keskin; “ Bugün artık üniversiteye ilk yolcu edeceğimiz gençlerimiz ile birlikte buradayız. Siz değerli velilerimizin öğrencilerimize, çocuklarınıza, okulumuza ne büyük fedakarlıklar yaptığınızı ve gözünüzü onların üzerinden ayırmadığınızın farkındayım. Bu nedenle hepinizi tebrik ediyorum. Bizler sizler gibi velilerimizin olmasından dolayı çok mutlu ve gururluyuz. Ve siz değerli öğretmen arkadaşlarım, değerli yöneticilerimiz, sizler anasınıfından 12. sınıfa kadar öğrencilerimizin gelişimine sadece akademik değil sosyal anlamda da çok katkı sağladınız. Emekleriniz çok büyük. Sizlere de tek tek teşekkür ediyorum. Ve sevgili mezunlarımız… Benim sizlerden isteğim, bundan sonra sizlerin burada öğrendiği bilim, sanat, sporla ilgili her şeyi Türkiye’nin ya da Dünya’nın neresinde olursanız olun ODTÜ’nün farkını her yerde göstereceğinizden, en büyük farklılığı yaratacağınızdan eminim. Hepinizin yolu açık olsun” dedi.

“DENİZLİ ODTÜ’NÜN TARİHİNDE SİZLERİN İSİMLERİ İLK MEZUNLARI DİYE GEÇECEK”
Törene katılanların tarihi bir ana tanıklık ettiğinden söz eden Okulun Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Okan Tarhan, şunları söyledi: “Bugün ilk mezunlarımızı veriyoruz ve mezunlarımız da tarihi bir günü yaşıyorlar. Çünkü bundan yıllar sonra Denizli ODTÜ’nün tarihi yazıldığında sizlerin isimleri ilk mezunları diye geçecek. Lisenin hikayesi 2012 yılında Abant’ta başladı. Abant’ta okullarımızın büyük bir toplantısı vardı. Dediler ki Denizli’den bir veli grubu geldi, sizinle görüşmek istiyorlar. Yaklaşık 1 saat konuştuk ve istekleri liseyi açmaktı. O gün 2 şeyden çok etkilendim. Birincisi son derece heyecanlıydılar ve istek doluydular. İkincisi ise o kış gününde o kadar yolu gelmeleri de çok etkileyici idi. Yönetim kurulu olarak kararı aldık ve hazırlıklara başladık. Ve 2013 yılında liseye yer açtık. Bu öğretim yılı başında da lisenin açılışını yaptık. Bugün 21 mezunumuza parlak bir geleceğin kapılarını açıyoruz. Eminim sizler çok başarılı olacaksınız ve büyük bir heyecanla bizler başarılarınızın haberlerini bekliyor olacağız. Sizlere şunu söylemek istiyorum, mezuniyetten hemen sonra mezunlar derneğini kurun. İletişiminizi asla koparmayın. Bilginizi daima yüksek tutun. Bildiğiniz doğru yoldan hiçbir zaman ayrılmayın ve doğru olan yolun da Atatürk’ün sizlere, bizlere göstermiş olduğu yol olduğunu kesinlikle aklınızdan çıkarmayın. Uğurlar olsun. Bütün güzellikler sizlerin olsun” diye konuştu.

MEZUN ÖĞRENCİLER YABANCI DİLLERDE KONUŞMA YAPTI
Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Okan Tarhan’ın konuşmasının ardından yabancı dil eğitimindeki başarılarıyla adından sıkça söz ettiren okulun mezun öğrencileri; Zeynep Sude Neriman İngilizce, Şevval Ürel Almanca, Ayça Dayıoğlu İspanyolca birer konuşma yaptı.

DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLERE ÖDÜLLERİ VERİLDİ
Daha sonra 2017-2018 eğitim öğretim yılında dereceye giren öğrencilere diplomaları ve ödülleri verildi. Okul üçüncüsü Pınar Erbil’e sembolik diploma ve ödülü Kurucu Temsilcisi Deniz Keskin, okul ikincisi Gaye Hünkar’a diploma ve ödülü Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Hüsnü Enginarlar, okul birincisi Sena Çolak’a diploma ve ödülü Yönetim Kurulu Başkan Yarıdmcısı Prof. Dr. Canan Çilingir tarafından verildi. Derece yapan öğrencilere Vakıf Ödülü ise; ODTÜ Geliştirme Vakfı Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Okan Tarhan tarafından verildi.

 

“BİZİ UNUTMA ODTÜ, BİZ SENİ UNUTMAYACAĞIZ”
Diploma ve ödül töreninin ardından, okul birincisi Sena Çolak, ODTÜ Okulları Kütüğüne plaket çaktı, ardından kısa bir konuşma yaptı. Çolak; “Bugün kendimi hem gururlu, hem hüzünlü, hem de sevinçli hissediyorum. Hayatımıza yeni beklentiler ve umutlarla bir sayfa açıyoruz. ODTÜ Denizli Anadolu Lisesi ilk mezunları olarak Atatürk’ün bizlere emanet ettiği Cumhuriyetimizin güçlü koruyucularıyız. Sizlere layık öğrenciler olduğumuzu her ortamda göstereceğiz. Sevgili arkadaşlarım, bizi biz yapan okulumuzun çatısı altında geçirdiğimiz günlerimizin sonuna geldik. Hepimizin yolu açık olsun. ODTÜ Geliştirme Vakfı Anadolu Lisesi, unutma bizi. Biz seni unutmayacağız” dedi.

21 MEZUN ÖĞRENCİ, KEPLERİNİ FIRLATTI
Konuşmaların ardından Diploma törenine geçildi. ODTÜ Geliştirme Vakfı Denizli Okullarından ilk dönem mezunu 21 öğrenci tek tek diplomalarını aldı. İlk mezunlar, okul flamasını, gururla 12. sınıfa geçen arkadaşlarına teslim etti. Flama teslim töreninden sonra ant içtiler. Son olarak mezun olan 21 öğrenci, keplerini havaya fırlattı. Okul yönetimi, öğretmenler, mezun öğrenciler ve velilerin, 20. yıl pastasını hep birlikte kesmesiyle tören son buldu.

HATİCE DEMİR / OZAN AKAKÇA  

 

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER