Odtü Geliştirme Vakfı Okulları’ndan kan bağışı kampanyası

ODTÜ Geliştirme Vakfı Özel Denizli Okulları, Türk Kızılayı Denizli Şubesi iş birliği ile Türk Kızılay’a kan bağışı kampanyası düzenledi. Öğrencilerin sosyal konulara duyarlılığını artırmak amacıyla düzenlenen etkinlikte, 130 veli ve öğretmen, kan bağışında bulundu.

Sosyal sorumluluk projeleriyle adından sıkça söz ettiren ODTÜ Geliştirme Vakfı Özel Denizli Okulları, “Kızılay Haftası” kapsamında kan bağışı etkinliği düzenledi. Öğrencilere, sosyal konulara duyarlılık kazandırmak amacıyla ve Türk Kızılayı Denizli Şubesi iş birliğiyle düzenlenen kampanya, okul kampüsünde özel olarak hazırlanan binada yapıldı. 130 veli ve öğretmen kan bağışında bulundu. Kan bağışında bulunan veli ve öğretmenlere de ‘teşekkür belgesi’ takdim edildi. Konuya ilişkin açıklama yapan Okul Müdürü Kenan Ömeroğlu; “Kan bağışı önemli bir konu. Bazen basın organlarında ‘Acil Kan Aranıyor’ diye ilanlar duyuyoruz. Biz de öğrencilerimizin sosyal konulara duyarlılığını sağlamak amacıyla ‘kan bağışı’ kampanyası düzenledik. Velilerimizden de desteğiyle umarım birilerinin derdine çare olabilmişizdir” dedi.

“KAN BAĞIŞINI YAYGINLAŞTIRMALIYIZ”

İdari gözlem ve değerlendirmeler için ODTÜ Geliştirme Vakfı Özel Denizli Okullarını ziyaret eden ODTÜ Geliştirme Vakfı Okulları İdari Koordinatörü Nihat Özden de kanını bağışlayarak kampanyaya destek verdi. Özden, “Okulumuzun etkinliklerini Ankara’dan takip ediyoruz. Öğretmenlerimize, velilerimize duyarlılıklarından dolayı teşekkür ediyorum. Biz de bu kampanyaya destek veriyoruz. Kan bağışında bulunmak bizlerin toplumsal görevi; ancak bunu ihmal ediyoruz. Kan bağışını yaygınlaştırmalıyız” diye konuştu.

“47 YAŞINDAYIM, İLK KEZ KAN BAĞIŞINDA BULUNUYORUM”

Kan bağışında bulunan öğrenci velisi ve Diş Hekimi Asuman Karaağaç, “Kendimi çok mutlu ve gururlu hissediyorum. 47 yaşındayım ve ilk kez kan bağışında bulunuyorum. Bir okul, hem öğrenci hem de velileri eğitebiliyorsa; gerçek bir eğitim kurumu olmuş demektir” dedi.

“AMACIMIZ ÖĞRENCİLERİMİZİ VE VELİLERİMİZİ DUYARLI HALE GETİRMEK”

Projenin koordinatörlüğünü üstlenen Coğrafya Öğretmeni ve Sosyal Sorumluluk Kulübü Öğretmeni Damla Akçay, şunları aktardı: “Biz sosyal sorumluluk kulübü öğrencilerimizin talebi üzerine Kızılay Haftası kapsamında böyle bir etkinlik gerçekleştirme kararı aldık. İlk olarak Kızılay personelleri öğrencilerimize kan bağışının önemini anlattılar. Kan bağışında bulunmak isteyen velilerimize bir bilgilendirme formu gönderdik. Velilerimizden olumlu dönütler aldık. Öğrencilerimiz ve velilerimiz bu konuda gayet hassas davrandılar. Elimizdeki verilere göre ailemizin 130 üyesi kan bağışında bulundu. Bu sayıyı yukarılara çekmek istiyoruz. Amacımız, öğrencilerimizi ve velilerimizi duyarlı hale getirmek. Bu bakımdan da başarılı olduğumuzu düşünüyoruz.”

Güncelleme Tarihi: 08 Kasım 2019, 17:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER