Ödüller sahiplerini buldu

Pamukkale Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi ile Ionic Stone tarafından düzenlenen ‘Logo Tasarım Yarışması’nda ödüller sahiplerini buldu.

Ödüller sahiplerini buldu

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Mimarlık ve Tasarım Fakültesi ile Ionic Stone firması, firmanın kurumsal vizyonunu yansıtmak amacıyla, PAÜ lisans ve önlisans öğrencilerinin katıldığı ‘Logo Tasarım Yarışması’ düzenledi. Öğrencilerin hazırladıkları 93 tasarım, seçici bir kurul tarafından değerlendirilirken, ilk üçe giren tasarımların sahipleri, düzenlenen tören ile ödüllendirildi. PAÜ Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen törene; Rektör Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Necip Atar, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murat Zengin, Ionic Stone Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Celil Kılınç, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı. Törenin açılışında konuşan ve “Böyle güzide bir eğitim kurumunda, şirketimiz ile ilgili bir çalışmanın yapılıyor olmasından heyecan, haz ve gurur duyuyorum” diyen sözlerine Ionic Stone Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Celil Kılınç, üniversite-sanayi iş birliğinin, öğrencilerin mezuniyet sonrası iş hayatında karşılaşabileceği zorluklarla baş edebilmesi konusundaki önemine değindi. Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murat Zengin, “Denizli ile bütünleşmiş üniversite ve üniversite-sanayi iş birliğinin geliştirilmesine yönelik verdiği önem hepimizce bilinmektedir. Bugün gerçekleştirdiğimiz Logo Tasarım Yarışması da üniversite sanayi iş birliği adına atılan adımlardan bir tanesidir” dedi.  

“Her yarışma eksiklerin görülmesi için bir fırsat”

Mimarlık Fakültesi öğrencilerinin, mimarlık sektöründe yer alan firmalarla yakın bir diyalog kurmalarını istediğini ifade eden Rektör Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, Mimarlar Odası ile gerçekleştirdikleri temaslar sonucunda, bu konuya onların da sıcak baktığını belirtti. Rektör Kutluhan şunları kaydetti: “Üniversite-sanayi iş birliğinin bir öğrenci tarafı bir de Ar-Ge’ye yönelik akademik çalışmalar tarafı var. Çünkü misyonumuz ‘Üreten Üniversite’ vizyonumuz da ‘Üniversite Hayatın Rehberidir’. Yani, Şehirde herhangi bir problem var ve bu sorun üniversiteye danışılmıyor ise ya şehir üniversiteyi tanımıyor ya da üniversite kendini tanıtamamış oluyor. Bizler, bu misyon ve vizyon ile hareket ediyoruz. Ödül demek, yarışma demek. Yarışma demek üniversite demek. Hayatımız hep yarışmalar ile geçiyor. Yarışmanın mutlaka kazananları var ancak en önemlisi yarışmaların bir tecrübesi var. Her yarışmada eksiklerini görüp tamamlayabiliyor.” Rektör Kutluhan'ın açılış konuşmasının ardından, yarışmanın ödüllerinin dağıtılmasına geçildi. Yapılan değerlendirmeler sonucunda birinciliği elde eden öğrenciler; Sinem Turan ve Şebnem Peker, ikinci Alp Emre Çelik ve üçüncüler; Elif Gamze Aktürk, Hatice Durgun ve Selin Tutku Aslan’a belge ve hediyelerini, Rektör Kutluhan, Dr. Kılınç ile birlikte takdim etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER