Öğrenciler, Bahar Şenlikleri’nde eğlendi

Öğrenciler, Pamukkale Üniversitesi Rektörlüğü tarafından Denizli Büyükşehir Belediyesi ve Pamukkale Belediyesi iş birliğiyle organize edilen ‘PAÜ Bahar Şenlikleri’nde doyasıya eğlendi.

Öğrenciler, Bahar Şenlikleri’nde eğlendi

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Rektörlüğü tarafından Denizli Büyükşehir Belediyesi ve Pamukkale Belediyesi iş birliğiyle organize edilen ‘PAÜ Bahar Şenlikleri’, 16-20 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirildi.

Coşkulu kortej yürüyüşüyle başlayan kortej yürüyüşünün ardından açılış töreni yapıldı. Açılış töreninin ardından yağlı güreş müsabakaları ile devam eden şenlik kapsamında 5 gün boyunca çeşitli gösteriler ve etkinlikler gerçekleştirildi.

Tiyatro gösterilerinden sergilere, açık hava sinemasından dans gösterilerine, spor etkinlikleri ve rekreatif oyunlardan havacılık gösterilerine çok sayıda etkinliğin yer aldığı bahar şenliklerinde öğrenciler hafta boyu doyasıya eğlenerek stres attı ve dinlendi. PAÜ Bahar Şenlikleri boyunca her akşam gerçekleşen ünlü sanatçıların, müzik gruplarının konserleri ve DJ gösterileri ile öğrenciler eğlenceli anlar yaşadı.

PAÜ Bahar Şenliği’nin ilk günü gerçekleşen Necati ve Saykolar konserine öğrenciler, yoğun katılım gösterdi. Şenliklerin ikinci gününde PAÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, şenlik alanındaki stantları ziyaret etti. Ünlü sanatçı Ceylan Ertem’in konseri ile devam eden şenlik kapsamında 18 Mayıs Çarşamba günü ünlü müzisyen Bedük sahne aldı. Bedük şarkılarıyla eğlenerek stres atan öğrenciler konsere yoğun ilgi gösterdi.

PAÜ Bahar Şenlikleri; Denizli Büyükşehir Belediyesi ve Pamukkale Belediyesi’nin PAÜ Kampüsü’ne taşıdığı 19 Mayıs Gençlik Konserleri kapsamındaki Kıraç ve Gripin konserleri ile devam etti. PAÜ Bahar Şenlikleri’nin son gününde ise Zeynep Onat ve Gripin sahne aldı. PAÜ mezunu olan ünlü sanatçı Zeynep Onat’a Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Necip Atar, teşekkür ederek, çiçek takdiminde bulundu. Şenliklerin son konseri, Pamukkale Belediyesi desteğiyle gerçekleşen Gripin konseri oldu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER