ÖĞRENCİLER BU PROGRAMLA KARİYERLERİNE BİR ADIM ÖNDE BAŞLIYOR

ÖĞRENCİLER BU PROGRAMLA KARİYERLERİNE BİR ADIM ÖNDE BAŞLIYOR

Mehmet Zorlu Vakfı düzenlediği ‘21. Yüzyıl Yetkinlikleri Eğitim Programı’ ile gençleri geleceğe hazırlamaya devam ediyor. Sunduğu burslar, kurduğu okul ve teknoloji merkezleri eğitim ihtiyacı olanlara el uzatan Mehmet Zorlu Vakfı (MZV), iki yıldır düzenlediği 21. Yüzyıl Yetkinlikleri Eğitim Programı ile gençleri güven dolu bir geleceğe hazırlıyor. Üniversitelerin ikinci, üçüncü ve dördüncü sınıfına devam eden MZV bursiyerlerinin yanı sıra Zorlu Grubu çalışanlarının çocuklarına da açık olan Eğitim Programı ile gençlerin, sadece akademik, teknik ve profesyonel bilgi ile değil aynı zamanda 21. yüzyılın gerektirdiği beceri ve yetkinlikler ile donanmaları için destek veriliyor. Gençlerin, değişim ve dönüşümün her geçen gün daha da hızlandığı günümüz dünyasına hazır olmaları için sadece okulda verilen eğitimlerle yetinmemeleri, aynı zamanda yaşam becerileri ve adaptasyon yetkinliklerini de geliştirmeleri gerekiyor. Bu anlayış doğrultusunda, iki yıldır 21. Yüzyıl Yetkinlikleri Eğitim Programı’nı düzenleyen Mehmet Zorlu Vakfı (MZV), gençlerin 21. yüzyıl yetkinlikleri ile kariyerlerine daha sağlam adımlarla başlamalarını sağlıyor.

Türkiye’de yetkinlik gelişimi alanında sunduğu önemli çalışmaları ile dikkat çeken MEF Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erhan Erkut tarafından yürütülen Program boyunca eğitimler, MZV’nin İstanbul Levent’te bulunan merkezinde ve MEF Üniversitesi kampüsünde veriliyor. Dersler, www.mzv.org.tr web adresinden yapılan canlı yayın sayesinde tüm dünyadan izlenebiliyor. 21. Yüzyıl Yetkinlikleri Eğitim Programı’na, üniversitelerin ikinci, üçüncü ve dördüncü sınıfına devam eden MZV bursiyerlerinin yanı sıra Zorlu Grubu çalışanlarının çocukları kabul ediliyor. Gelecek yıl üçüncüsü düzenlenecek Eğitim Programı’na, Türkiye’nin önde gelen vakıfları da davet edildi.

“İNSAN KAYNAĞININ GELİŞİMİNE DE DESTEK VERMEK İSTİYORUZ”
İkinci eğitim yılını tamamlamak üzere olan program ile ilgili duygu ve düşüncelerini paylaşan Zorlu Holding İnsan Kaynakları Grup Başkanı Necmi Kavuşturan; “MZV bu program ile bir yandan bursiyerlerine aldıkları bursun yanında profesyonel gelişim desteği verirken diğer yandan da 21. yüzyıl yetkinlikleri sayesinde gençlerin kariyerlerine daha güçlü ve özgüvenli bir şekilde başlamalarını sağlıyor. Bu program ile sadece kendi insan kaynağımıza yönelik bir yatırım yapmıyor aynı zamanda tüm iş dünyası için önemli bir sorun olan insan kaynağının gelişimine de destek vermek istiyoruz. İlerleyen yıllarda programımızı daha da geliştirip daha fazla gencimize ulaşmayı hedefliyoruz” dedi.

KAPSAMI VE İÇERİĞİ İLE TÜRKİYE’DE BİR İLK
Kapsamı ve içeriği ile Türkiye’de bir ilk olan program, ders ortamında eğitim, online destek, bitirme projesi, yaz dönemi stajı, staj sonrası deneyim paylaşımı gibi uygulamaları ile fark yaratıyor. “Kariyer Planlama”, “Yetkinlikler”, “Excel ile Modelleme” ve “Girişimcilik” gibi ana başlıklarda gerçekleştirilen programda, yetkinliklerin geliştirilmesi için bireysel projeler ve grup projeleri gibi birçok uygulamaya da yer veriliyor. Ayrıca eğitimler boyunca birçok yan etkinlik de düzenleniyor. Bu etkinliklerde öğrenciler tasarım odaklı düşünme ve networking başta olmak üzere birçok konuda kendini geliştirme fırsatı yakalıyor.

DİJİTAL UYGULAMALAR İLE FARK YARATIYOR
Sosyal medya hesapları üzerinden verilecek dersler ve zamanlamları öğrencilere duyuruluyor. Sonrasında derslere katılmak isteyen herkes, MZV web sitesi üzerinden eğitimlere online olarak katılıp takip edebiliyor. Bitirme projeleri sonrasında yapılan değerlendirmelerle tespit edilen başarılı öğrencilere ise yaz dönemi boyunca staj olanağı sunuluyor.

GENÇLER MZV GENÇLİK ZİRVESİ’NDE BULUŞUYOR
Eğitim programının en çok dikkat çeken parçalarından biri de bu yıl ikinci kez düzenlenecek MZV Gençlik Zirvesi olacak. Alanında başarıya ulaşmış kişilerin yaşam hikayelerini gençler ile buluşturacak etkinlik 19 Kasım 2017 tarihinde düzenlenecek. Geleceğe ve kariyere hazırlık, tasarım odaklı düşünme, özgüven ve hayal kurmanın gücünü anlatan farklı konularda birbirinden değerli konuşmacılar bilgi, deneyim ve tecrübe aktarımında bulunacak. Geçen yıl Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde gerçekleştirilen zirveye MZV bursiyerlerinin yanı sıra birçok vakfın bursiyeri de katılmış ve aralarında Prof. Dr. Erhan Erkut, Prof. Dr. Yankı Yazgan, Prof. Dr. Selçuk Şirin ve Emin Çapa gibi kendi alanında uzman birçok ismin deneyimlerini dinleme fırsatı yakalamıştı.

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner220

banner221