Öğrenciler için sokak festivali

Okuma İstekli Çocukları Destekleme Derneği, öğrenciler yararına ‘OKİSDER Festivali’ organize etti. Şato Garden’da yapılan etkinlikte; alışveriş, müzik ve eğlence yer aldı.

Öğrenciler için sokak festivali

Okuma İstekli Çocukları Destekleme Derneği (OKİSDER), sokak festivali konseptinde ‘OKİSDER Festivali’ gerçekleştirdi. Öğrenciler yararına Şato Garden’da yapılan etkinlikt; alışveriş, müzik ve eğlence yer aldı. Etkinlik hakkında açıklama yapan OKİSDER Başkanı Nalan Kaynak; “Çok keyifliyiz. Pandemiden dolayı festival yapmayalı 2 sene oldu. Denizli’de ses getirecek bir etkinlik yapmak istedik ve yaptığımıza da inanıyorum. Denizli’nin birbirinden güzel 42 firmasıyla bir sokak festivali yapıyoruz ve bu, Denizli’de ilk aslında. Akşam konserlerimizle, yiyecek partileriyle ve bütün stantlarımızla birlikte keyifli bir gün organize ettik. Yılbaşına giriş, herkese bir moral, bir motivasyon olsun güzel bir yılı karşılayalım, mutlu bir sene olsun. ‘Böyle etkinlikler Denizli’de neden olmasın?’ diye yola çıktık. Çünkü Avrupa’da günlerce sürüyor böyle etkinlikler ışıl ışıl bütün sokaklar, biraz o havayı getirelim istedik. Elimizden geldiği kadar yapmaya çalıştık” dedi.

“HER YIL 100 ÖĞRENCİYE BURS VERİYORUZ"

Başkan Nalan Kaynak, şunları kaydetti: “OKİSDER olarak her yıl 100 öğrenciye burs veriyoruz. Hem ‘Öğrencilerimize destek olsun’ diyerek bu yola çıktık ama bu fikir Denizli’de çok sevildi. O zamandan bu zamana da çoğalarak, keyifle devam ediyor. Maalesef alamadığımız birçok arkadaşımız da var ama inşallah baharda tekrarlamayı düşünüyoruz. İnşallah o zaman onlarla birlikte olmak istiyoruz. Etkinliğimiz öğrencilerimizi biraz olsun rahatlatabilirse, onların eğitimine katkıda bulunabilir. Bu zaman kadar bin 500’e yakın öğrencimiz var, doktorlarımız, profesörlerimiz, hukuk alanında isim yapmış kişiler, yurtdışında birçok öğrencimiz var. Tabii bize de onlarla gurur duymak kalıyor. Denizli bu konuda çok şanslı, çok yardımsever bir şehir onun için çok sıkıntı duymuyoruz açıkçası. Herkes akın akın geliyor. Hava serin ama yılbaşı böyle güzel, eldivenlerle, atkılarla, kabanlarla gezebileceğiniz bir ortam olsun istedik. Bu ortamı da yarattığımıza inanıyorum.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER