ÖĞRENCİLER KARNELERİNİ VALİ KARAHAN'DAN ALDILAR

ÖĞRENCİLER KARNELERİNİ VALİ KARAHAN'DAN ALDILAR

2017-2018 Eğitim Öğretim yılı 1’inci döneminin sona ermesiyle Denizli’de 187 bin 658 öğrenci karnelerini alarak yarıyıl tatiline girdi. Öğrencilerin heyecanına ortak olan Denizli Valisi Hasan Karahan, Vali Recep Yazıcıoğlu İlkokulu’nda öğrencilere karne dağıttı.

2017-2018 Eğitim Öğretim yılı 1’inci dönemi sona erdi. Denizli’de 187 bin 658 öğrenci ve 14 bin 355 öğretmen yarıyıl tatiline girdi. Denizli Valisi Hasan Karahan öğrencilerin karne heyecanına ortak oldu. Merkezefendi İlçesi’nde yer alan Vali Recep Yazıcıoğlu İlkokulu’nda öğrencilere karne dağıtımı yapıldı. Törene; Merkezefendi Kaymakamı Şükrü Görücü ve İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, öğrenciler ve veliler katıldı. Sınıfları gezerek öğrencilerle sohbet eden Vali Karahan, Kaymakam Görücü ve Müdür Oğuz, öğrencilere karnelerini dağıttı. Karnelerin yanı sıra Denizli Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri tarafından öğrencilere fidan hediye edildi. Karne dağıtımının ardından okulun masal odası, sinema odası, oyun alanları gibi bölümleri tek tek gezildi. Öğrenciler bütün marifetlerini sergileyerek, ‘Hacivat Karagöz’ gösterisi sundular, şarkılar söylediler. Öğrencilerin düzenlediği gösterilerin ardından Vali Karahan, Kaymakam Görücü ve Müdür Oğuz öğretmenlerle de bir araya gelerek sohbet etti. Okul öğretmenleri tarafından müzik dinletisi yapıldı.

“BAŞARI ELDE EDEN ÖĞRENCİLER ÖDÜLLENDİRİLDİ”
Vali Karahan, karnelerin dağıtımından sonra satranç turnuvasında madalya kazanan 2’inci sınıf öğrencisi Batu Atalay Uslu, Berk Karataş, Deniz Pala ve 4’üncü sınıf öğrencisi Uğur Eren Eryeğen, Doğa Müftüoğlu, Tuna Kara’ya ve ‘Kütüphanemi Seviyorum Projesi’ kapsamında 150 kitap okuyan Elif Rana Varol, 77 kitap okuyan Eylül Koçyiğit’e başarılarından dolayı madalya ve ödüllerini takdim etti.

“TATİLLERİNİ İYİ DEĞERLENDİRSİNLER”
Karne dağıtımıyla ilgili açıklamalarda bulunan Vali Karahan; “Öğrencilerimiz karnelerini almanın mutluluğunu yaşıyor. Biz de o mutluluğa ortak olduk. Başarılar diliyoruz. 15 günlük tatili iyi değerlendirsinler. Çocuklarımız ikinci döneme daha hazır bir şekilde başlasınlar. Eksikleri varsa tamamlasınlar. Başarılı bir eğitim öğretim yılı diliyoruz” dedi.

“ÇOCUKLARINIZI KIYASLAMAYIN”
Merkezefendi Kaymakamı Şükrü Görücü ise velilere seslenerek çocukların kıyaslanmaması gerektiğini vurguladı. Kaymakam Görücü; “Çocuklarımızın karnelerinde zayıf notlar olabilir. Bunları düşünmeden onlara 15 gün güzel bir tatil yaptırsınlar. Çocuklarını başkalarıyla hiçbir şekilde kıyaslamasınlar. Bu çocuklar bizim geleceğimiz. Bu dönem zayıf not alsalarda önümüzdeki dönem eksiklerini tamamlamak için çabalayacaklardır” diye konuştu.

“500 FİDAN DAĞITILDI”
İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, fidan dağıtımıyla ilgili şunları aktardı: “Ağaçlandırma anlamında okullarımıza verdikleri destekten dolayı Orman Bölge Başmüdürümüze de ayrıca teşekkür ediyorum. Çocuklarımız ve geleceğimiz için çok güzel bir uygulama olarak görüyoruz. Çünkü biz çocuklarımıza suyumuzu, toprağımızı, ağacımızı, tasarrufu iyi öğretemediğimiz sürece ülkemizin geleceğinin çok iyi olacağını düşünmemiz söz konusu olamaz.”

“BOL BOL GEZİN VE KİTAP OKUYUN”
Öğrencilerin tatillerini gezerek ve kitap okuyarak değerlendirmelerinin faydalı olacağını belirten Müdür Oğuz; “5 Şubat tarihi itibariyle okullarımızı açmış olacağız. 15 günlük tatilde öğrencilerimiz, eğlensinler, gezsinler, bol bol oyun oynasınlar. Kitap okumayı da ihmal etmesinler. Denizli’nin ve çevre illerimizin gezilecek çok güzel yerleri var. Pamukkale, Karahayıt, Laodikya, Antik kentler bunları mutlaka görmeleri gerekiyor” ifadelerini kullandı. 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER