ÖĞRENCİLER SİNEMA İLE BULUŞACAK

Milli Eğitim Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) arasında sağlanan iş birliğiyle Denizli’deki ortaokula devam eden öğrenciler, sinema ile buluşacak.

ÖĞRENCİLER SİNEMA İLE BULUŞACAK

Milli Eğitim Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) arasında ‘Öğrenciler Sinema ile Buluşuyor Etkinliği’ iş birliği protokolü imzalandı. Bu kapsamında 01 Ekim – 21 Aralık tarihleri arasında Denizli planlaması yapılan toplam 12 bin 617 ortaokul öğrencisi, Denizli Teraspark Avşar Sineması’nda 5 bin 308, Denizli Forum Çamlık Cinemaximum Sineması’nda 5 bin 308, Denizli Kınıklı Pekdemir AVM Beyaz Sahne Sineması’nda 2 bin kişilik guruplar halinde ücretsiz olarak “Bizim Köyün Şarkısı” ve “Ayla” filmlerini seyretme şansını yakalayacaklar.

Etkinlikle; öğrencilerde ve toplumda milli ve kültürel değerler yönünden farkındalık oluşturmak, topluma ve kişiye yararlı olacak temel değerleri gündeme getirerek öğrencilerimizi hayata hazırlamak, kültürel, sosyal ve duygusal gelişimlerine katkıda bulunmak, öğrencilerin hayal gücünü geliştirmesine imkân sağlamak, anı kültürü oluşturmak ve çevresine daha duyarlı bireyler yetiştirmek amaçlanıyor. 2018-2019 eğitim-öğretim yılının içerisinde uygulanacak olan program kapsamında; öğrencilerin kişisel gelişimlerini desteklemek, kültürel, sosyal ve duygusal gelişimlerine katkıda bulunmak hedefleniyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER