Öğrencilerden susuz motor temizliği hizmeti

Orhan Abalıoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, alan öğretmenlerinin önderliğinde, araçlara susuz motor temizliği hizmeti vermeye başladı.

Öğrencilerden susuz motor temizliği hizmeti

Milli Eğitim Bakanlığı’nın mesleki eğitimde başlattığı yeni dönüşümle birlikte öğrencilerin mesleki becerilerinin artırılması ve başta üretim olmak üzere birçok alanda aktif olarak çeşitli sektörlerde söz sahibi olmalarını sağlayacak becerilerle donatılması hedeflenmekte. Mesleki eğitimdeki bu yeni anlayışın Denizli’deki temsilcilerinden biri de Orhan Abalıoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi oldu.

Lisenin Motorlu Araçlar Teknolojisi alanında öğrenim gören öğrencileri, alan öğretmenlerinin önderliğinde, araçlara susuz motor temizliği hizmeti vermeye başladı. Benzinli ve dizel motorlu araçlarla LPG’li araçların temizliği yapılırken; öğrencilerin de mesleki bilgi ve becerilerinin artırılması amaçlandı. Mesleki eğitimin çok yönlü ve birbirinden farklı birçok dalı kapsayan önemli bir eğitim ekosistemine sahip olduğunu belirten İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici; “Denizli’de mesleki eğitim veren 50 meslek lisesi bünyesinde toplam 30 farklı alanda öğrencilerimize mesleki beceriler kazandırıyoruz. Bakanlığımızın başlatmış olduğu dönüşümü kendimize yol haritası edinerek sektör ve saha tabanlı girişimlere hız verdik. Yaparak, yaşayarak öğrenen bir nesil ve kendini, içinde bulunduğu teknoloji çağının merkezinde konumlandırabilmeyi başarabilmiş bir gençliğe sahip olmak için çabalıyoruz. Orhan Abalıoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde vatandaşlara bu hizmeti veren öğrencilerimizi kutluyor, öğretmenlerimize yürekten teşekkür ediyorum.” dedi.

Aynı zamanda okulun döner sermayesine de katkı verecek olan ‘Susuz Motor Temizliği’ hizmeti; araçların motor sistemlerindeki motor beyni ve elektrik tesisatına su kaçması, motorda küflenme veya pas oluşması gibi olası arızaların da önüne geçmekte. Motorlu Araçlar Teknolojisi alanında yağ seviyesi, soğutma suyu, lastik hava basıncı kontrolü ile hava filtresi temizliği, fren-balata aşınması kontrolü ve hidrolik yağı kontrolü hizmeti de veriliyor.

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2022, 17:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER