'ÖĞRENCİLERİMİZİN YANINDA OLMAMIZ ONLARIN ÖZ GÜVENİNİ ARTIRACAKTIR'

'ÖĞRENCİLERİMİZİN YANINDA OLMAMIZ ONLARIN ÖZ GÜVENİNİ ARTIRACAKTIR'

2017-2018 Eğitim-Öğretim yılının ilk yarısı bugün karne dağıtımıyla son bulacak ve Denizli’de 14 bin 355 öğretmen ve 187 bin 658 öğrenci, 15 günlük tatile girecek. Konuyla ilgili yazılı açıklamasında velilere seslenen Milli Eğitim İl Müdürü Mahmut Oğuz, “Öğrencilerimizin her zaman yanında olmamız onların öz güvenini artıracaktır” dedi.

2017-2018 Eğitim-Öğretim yılının ilk yarısı bugün karne dağıtımıyla son bulacak ve Denizli’de 14 bin 355 öğretmen ve 187 bin 658 öğrenci, 15 günlük tatile girecek. Eğitim-Öğretim yılının yarısını huzur ve sağlıkla tamamladıklarını söyleyen Milli Eğitim İl Müdürü Mahmut Oğuz, velilere seslenerek; “Karneleri alacağı için sevinçli olan öğrencilerimizin sevincini, velilerimizin tatlı telaşını ve öğretmenlerimizin de haklı gururunu içtenlikle paylaşmaktayız. Sizlere, çocuklarınızla birlikte ilim yolunda beraberce yürüdüğünüz için teşekkür ediyorum.  Her birini yarınların Türkiye’sini idare edecek bireyler olarak görüp, hak ettikleri ilgiyi ve değeri veriniz.  Kendilerini ve sizleri üzen notların olabileceği karneler getiren öğrencilerimize gereken duyarlılık ve anlayışı göstermenizi önemle rica ediyorum. Öğrencilerimizin her zaman yanında olmamız onların öz güvenini artıracaktır. Elbette onların her konuda en iyi noktada olmasını arzu ediyoruz. Ancak her öğrencinin farklı yetenekleri ve ilgi alanlarının olduğunu unutmadan bu noktalarda onları desteklemeli, iyi bir insan, güçlü kişilikleri olan bireyler olarak yetişmeleri için gayret göstermeliyiz” dedi.

“ÇOCUKLARIMIZ SİZLERE EMANETTİR”
Mesajında öğretmenlere de seslenen Müdür Oğuz, “Yurdumuzun geleceği, ailelerinin her şeyi olan çocuklarımız sizlere emanettir. Emanetin değerini bilip, gereken özeni gösterdiğinize inanıyorum.   Sizlerin bu görev bilinci ve heyecanı içerisinde Büyük Önder Atatürk’ün işaret ettiği; ‘Fikri hür, Vicdanı hür, İrfanı hür’ nesillerin yetişmesini sağlayacağı ümidiyle emeklerinize teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“TATİLİNİZİ İYİ DEĞERLENDİRİNİZ”
Öğrencilere de mesaj veren Oğuz, şunları söyledi: “Yarıyıl tatilinin başlayacak olması münasebetiyle çıkmış olduğunuz uzun ve yorucu maratonda, bir nebze olsun dinlenmeyi hepiniz hak ettiniz. Sizlerden beklentimiz tatilinizi iyi değerlendirmeniz, bedenen ve ruhen dinlenmiş olarak tatilden dönmenizdir.   Bunun için hobilerinizin oluşmasına ve gelişmesine destek olan sosyal, kültürel, sportif faaliyetlerle değerlendirmenizi isterim. Unutmayınız ki bu etkinlikler sizlerin zihinsel, bedensel ve psiko-sosyal kişiliğinizin, gelişiminde, oluşmasında akademik başarınıza da katkı sağlayacaktır.Bu vesileyle, tüm öğretmen arkadaşlarıma, öğrencilerimize,  velilerimize iyi bir tatil geçirmelerini diliyor; sağlık, başarı ve mutluluk dolu günler temenni ediyorum.”

 

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER