ÖĞRENCİLERİN ÇANAKKALE ZAFERİ ETKİNLİĞİ İZLEYENLERİ BÜYÜLEDİ

ÖĞRENCİLERİN ÇANAKKALE ZAFERİ ETKİNLİĞİ İZLEYENLERİ BÜYÜLEDİ

Doğan Demircioğlu Emsan İlkokulu öğrencileri tarafından 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Haftası kapsamında düzenlenen etkinlik, izleyicileri büyüledi.

Doğan Demircioğlu Emsan İlkokulu öğrencileri, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Haftası kapsamında okulun konferans salonunda bir etkinlik düzenledi. Etkinliğe; Okul Müdürü Hasan Harktı, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. 3/K Sınıf Öğretmeni Esin Kaya tarafından organize edilen etkinlik, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Ardından 4-C sınıfı öğrencileri; Özlen Sunar ‘Öğün Ey Çanakkale’, Rana ecrin Suna ‘Çanakkale Geçilmez’ ve 4/C sınıfından Evrinnaz Nalbantoğlu ‘Dur Yolcu’, şiirlerini seslendirdi. Okulun 3/K sınıfı öğrencileri tarafından hazırlanan ‘Çanakkale Geçilmez’ orotoryosu ise büyük beğeni topladı. Nesrin Ülker ‘Çanakkale’, Derin Aşağıçay ‘Çağrı’ ve  İlayda Berber ‘Çanakkale’m’ şiirini okudu. Etkinlikte 4-C sınıfı öğrencileri ‘İstiklal Marşı’nın 10 kıtasını okudu ve ‘Çanakkale Türküsü’nü seslendirdi. Öğrencilerin etkinliği izleyenler tarafından tam not aldı. Ayrıca program kapsamında şehitler için lokma hayrı da yapıldı.

“BU TÜR ETKİNLİKLERİ ÇOK ÖNEMSİYORUZ”
Etkinlikte konuşma yapan Okul Müdürü Hasan Harktı, şunları söyledi: “18 Mart çok önemli bir tarih. Biz resmi olarak bu ülkeyi yurt ettiğimizden beri sürekli birileri bizimle uğraşıyor. Dolayısıyla biz sürekli uyanık olmak zorundayız. Bunun için de ilkokul çağları çok önemli. Milli şuuru ve milli gururu vermek zorundayız. Bu yüzden bu tür etkinlikleri çok önemsiyoruz. Bugün 18 Mart Şehitleri Anma Günü’nde birtakım etkinlikler yaptık. Bunun yanında şehitlerimizin adına lokma döktürdük, bütün öğrencilerimiz faydalandılar.”

“BAŞKA BİR ÜLKEMİZ YOK”
Önemli gün ve haftalarda okulda düzenlenen etkinlikler hakkında da bilgiler veren Müdür Harktı, “Bu duyguları güçlü bir şekilde vermek için geçen hafta Dünya Kadınlar Günü’nde kadınlarımızı ihya ettik. Etkinliklerde elde edilen gelirlerin tamamını da Türk Silahlı Kuvvetleri Mehmetçik Vakfı’na bağışlandı. Başka bir ülkemiz yok. O yüzden bu şuuru bütün çocuklarımızın kazanması lazım” dedi. 

“GÜZEL BİR ÇALIŞMA SERGİLEDİK”
Etkinliğin oluşmasında büyük emek sarf eden 3-K Sınıfı Öğretmeni Esin Kaya; “Çocuklarla beraber iyi bir çalışma yapmaya çalıştık. O Çanakkale Zaferi’nin ruhunu yaşadılar. Çok mutluyduk. Güzel bir çalışma sergiledik” diye konuştu.

GÜRKAN GÖK-ALPER PARLAK 

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER